Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps MeetUp Online #35

Event:
SysOps/DevOps MeetUp Online #35
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
10.06.2021 (thursday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Strona www:
Agenda:
  • 17:00 Prelekcja #1: “Incidents are new normal” - Katarzyna Balcerzak
  • 18:00 OPEN MIKE
  • 18:05 Prelekcja #2: “Jak zoptymalizować konsumpcję zasobów sprzętowych w klastrach Kubernetes” - Jarosław Stakuń
Description:

Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #35


Sesja Q&A po każdej prelekcji


Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Fanpage’u SysOps/DevOps: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Stronie: https://meetup.sysopspolska.pl


Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska


_________________________________________________________________________


Prelekcja #1 "Incidents are new normal” - Katarzyna Balcerzak


Johnny Cash powiedział kiedyś: „You build on failure. You use it as a stepping stone. Close the door in the past. You don't try to forget the mistakes, but you don't dwell on it”. Zapewne nie wiedział, że ten cytat doskonale opisze w przyszłości organizacje działające zgodnie z mantrą „all fast, fail often”. Incydenty to nowa normalność. Stały się częścią procesu rozwoju. Obserwujemy wzrost liczby wydań Canary, wykorzystywania feature flag, udoskonalania monitoringu w celu jak najszybszego wykrycia incydentu. Mimo, że staramy się minimalizować szkody, incydenty mogą mieć negatywny wpływ na odbiór naszego produktu przez użytkowników. Jak możemy uniknąć wypalenia naszych zespołów spowodowanych nieskończoną walką z tysiącami problemów? Dysponujemy wieloma technikami, ale w tej prezentacji Katarzyna skupi się na unikaniu powtarzania incydentów o podobnym źródle. Opisze, jak zachęcić inżynierów do wykorzystania nauki płynącej z przeszłych incydentów. Poda wskazówki, jak samodzielnie przeprowadzić analizę incydentu (a.k.a Postmortem).


Katarzyna Balcerzak - Archeolożka, która specjalizuje się w odkrywaniu sekretów systemów legacy. Swoje wieloletnie doświadczenie budowała zarówno w małych startupach, jak i dużych międzynarodowych firmach. Obecnie pracuje jako Software Engineer oraz Tech Evangelist w Dynatrace, gdzie występuje na konferencjach, meetup-ach i innych wydarzeniach. Spędza również czas na budowaniu infrastruktury i narzędzi, których potrzebuje organizacja. Dumna członkini Lobby Puzzlowego.


_________________________________________________________________________


Prelekcja #2 “Jak zoptymalizować konsumpcję zasobów sprzętowych w klastrach Kubernetes” - Jarosław Stakuń


Jednym z głównych wyzwań związanych z optymalizacją całkowitego kosztu posiadania Kubernetes jest zarządzanie zużyciem zasobów sprzętowych i ich wykorzystaniem. Zdecydowana większość klastrów Kubernetes jest w znacznym stopniu niewykorzystana przy użyciu sprzętu na poziomie kilkunastu procent. Jarosław w tej prezentacji podzieli się swoim doświadczeniem z różnych projektów, w których dokonano optymalizacji zasobów sprzętowych. Omówi dostępne narzędzia, najlepsze praktyki dotyczące konfiguracji klastrów oraz najczęstsze wyzwania i rozwiązania związane z optymalizacją wykorzystania zasobów sprzętowych w Kubernetes.


Jarosław Stakuń - RHCA, Principal Solution Architect, Red Hat. Jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz Openshift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.

Profile of employers

Similar events