Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Online MeetUp #7

Event:
SysOps/DevOps Online MeetUp #7
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
14.05.2020 (thursday)
Time:
15:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Strona www:
Agenda:

15:00 Prelekcja #1: „Azure Policy w akcji, po co to komu?” – Piotr Rogala

16:00 Prelekcja #2: „Intune w Twoim (małym) przedsiębiorstwie” – Jakub Piesik

Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siódmy MeetUp Online!


Prelekcja #1: „Azure Policy w akcji, po co to komu?” – Piotr Rogala


Na zastanowienie się nad zabezpieczeniem przed wpadkami na produkcji poświęcamy za mało czasu. Oczywiście testy to najlepsze rozwiązanie, ale co w przypadku budowania standardu czy procedur w organizacji, gdzie wdrażamy nasze projekty? Budowanie automatyzacji to najlepszy sposób na standaryzację, ale czy DevOpsi mają pojęcie jakie zagrożenia mogą przynieść deploymenty, kiedy przestają spełniać np. zasady polityki bezpieczeństwa lub wdrażają zabronione zasoby? Podczas prezentacji Piotr Rogala opowie jak korzystać z Azure Policy, aby zabezpieczyć infrastrukturę w chmurze na poziomie organizacji.


Piotr Rogala - ekspert w dziedzinie IT, prywatnie kierowca rajdowy. Obecnie pracuje w firmie Nordcloud, gdzie zajmuje się rozwiązaniami chmurowymi w oparciu o rozwiązania Microsoft Azure. Od trzech lat odznaczany nagrodą Most Valuable Professional przez firmę Microsoft. Prowadzi certyfikowane szkolenia, organizuje i uczestniczy jako prelegent w wielu warsztatach oraz konferencjach. Prowadzi grupę Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu.


16:00 Prelekcja #2: „Intune w Twoim (małym) przedsiębiorstwie” – Jakub Piesik


Modern Management jest ostatnio bardzo popularnym słowem, dlatego Jakub Piesik pokaże co można osiągnąć wdrażając do swojej (małej) firmy Intune - począwszy od integracji z Azure AD oraz Office 365, po konfiguracje systemów, Administrative Templates, wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie urządzeniami. Na samym końcu dowiemy się czegoś więcej o połączeniu z lokalnym AD.


Jakub Piesik - samouk, wiecznie zabiegany człowiek. Pod adresem piesik.me prowadzi swojego bloga, którego można podsumować zdaniem: M365 in a Nutshell, bo porusza się wokół całego Microsoft 365, a nie skupia się tylko na Enterprise Mobility. Nie straszne mu poznawanie nowych rozwiązań, a ostatnio ostro próbuje pracować z Powershellem, aby zautomatyzować swoją pracę.

Profile of employers

Similar events