pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Online MeetUp #3

Event:
SysOps/DevOps Online MeetUp #3
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
09.04.2020 (thursday)
Time:
15:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
On-line
Address:
On-line
www:
Agenda:
  • 15:00 Prelekcja #1: "Przykład Ansible w akcji - własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)" – Jakub Muszyński
  • 16:00 Prelekcja #2: "Serverless Engineer – rola przyszłości?" – Łukasz Szymański


Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Poznaniu!


Prelekcja #1: "Przykład Ansible w akcji - własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)" – Jakub Muszyński


Postawienie klastra Kubernetesa w HA wydaje się proste, jednak jest sporo szczegółów, które bywają "nieprzyjemne". Dlaczego by nie zautomatyzować tej pracy, lub użyć jakiegoś narzędzia? Idealnie nadaje się do tego Ansible. W czasie prelekcji poruszone zostaną zagadnienia automatyzacji procesu instalacji i koncepcja utrzymania infrastruktury w formie kodu na przykładzie instalacji własnego klastra Kubernetes.


Jakub Muszyński – Konsultant do „zadań specjalnych”, praktykujący DevOps @bluesoft.com, SysAdmin i Programista. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) oraz małe software-house i startupy. Posiada doświadczenie „multi-platform”: IoT, Rpi, Arduino.


Prelekcja #2: "Serverless Engineer – rola przyszłości?" – Łukasz Szymański


Adopcja chmury przez biznesy jest nieunikniona. Popyt na inżynierów, którzy znają jej tajniki cały czas rośnie. Jednak mimo wszystko nadal wiele biznesów nie odczuwa dużej zmiany w szybkości dostarczania rozwiązań. Infrastructure as a Service to dopiero początek na drodze do pełnego wykorzystania potencjału chmury. Prawdziwy potencjał drzemie w jej wyższych warstwach, którego wykorzystanie wymaga zmiany tego, w jaki sposób pracujemy oraz organizujemy zespoły produktowe. W trakcie prelekcji Łukasz przedstawi jaki wpływ ma serverless na wiele poziomów biznesu – od strategii do pojedynczego programisty. Dowiecie się dlaczego już najwyższy czas zacząć traktować serverless jako główny punkt rozwoju swojej kariery. Udowodni, że Serverless Engineer to nie rola przyszłości, a faktyczne zapotrzebowanie tu i teraz.


Łukasz Szymański – Director of Engineering w OLX Group – entuzjasta chmury. Pomaga biznesowi zrozumieć technologię jak i technologii zrozumieć biznes. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem zespołami programistycznymi.

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events