Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #18

Event:
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #18
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
16.05.2024 (thursday) - 17.05.2024 (friday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Klub Pod Kolumnami
Address:
plac Świętego Macieja 21
Agenda:

Prelekcja #1: “Optymalizacja i zarządzanie chmurą za pomocą Azure Advisor” - Artur Molendowski


Azure Advisor to usługa zarządzania w chmurze, która pomaga użytkownikom optymalizować zasoby Azure. W swojej prezentacji Artur pokaże, jak ta usługa może pomóc w optymalizacji wydajności, bezpieczeństwa, kosztów i niezawodności zasobów Azure. Podczas wprowadzenia do Azure Advisor zostaną omówienie podstawowe funkcje i korzyści z korzystania z tej usługi. Porozmawiamy także o optymalizacji wydajności i zarządzaniu kosztami. Dowiemy się również, jak Azure Advisor pomaga poprawić wydajność aplikacji, analizując konfigurację i wykorzystanie zasobów oraz jak pomaga zidentyfikować możliwości oszczędności kosztów, sugerując zmiany w konfiguracji lub skali. Zwrócimy uwagę na temat utrzymania zasobów w bezpieczeństwie i zgodnie z najlepszymi praktykami, a na koniec nasz prelegent pokaże, jak zwiększyć niezawodność aplikacji, identyfikując potencjalne punkty awarii i sugerując poprawki.


Artur Molendowski - Microsoft Azure MVP, Microsoft Certified Trainer (MCT). Na co dzień wykorzystuje usługi Microsoft Azure. Buduje i programuje roboty z klocków Lego. Prowadzi podcast „Chwila dla Admina” (chwiladlaadmina.pl) skupiający się szeroko na obszarach IT i nowych technologii. Organizator meetupów Microsoft Azure User Group Poland, prelegent na konferencjach i webinarach.

_________________________________________________________________________

Prelekcja #2: “Technologia eBPF i jej zastosowanie na przykładzie Cilium” - Łukasz Adamski


eBPF (enhanced Berkeley Packet Filter) jest z nami już ponad 10 lat, jednak wciąż dynamicznie się rozwija i zyskuje na adopcji w wielu otwartych i komercyjnych produktach. Podczas wystąpienia prelegent opowie krótko o aktualnym statusie rynku CNI (Container Network Interface) oraz o eBPF na przykładzie Cilium. Odpowie na pytanie, jak ta technologia rewolucjonizuje bezpieczeństwo i zarządzanie sieciami. Przyjrzymy się także praktycznym przykładom zastosowania eBPF i Cilium w rzeczywistych środowiskach produkcyjnych oraz omówimy potencjalne korzyści i wyzwania związane z ich wdrożeniem.


Łukasz Adamski - ekspert IT z wieloletnim doświadczeniem budowania i zarządzania zespołami technologicznymi. Jego główne zainteresowania zawodowe to automatyzacja i bezpieczeństwo procesów wytwarzania oprogramowania, niezawodność systemów informatycznych oraz programowanie. Posiada bogate doświadczenie w obszarach Kubernetes, Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. W swojej karierze budował i był na czele zespołów w obszarach DevOps, DevSecOps i Site Reliability Engineering.

Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/SODORegulaminMeetUpow


Description:

Profile of employers

Similar events