Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps / DevOps Poznań MeetUp #2

Event:
SysOps / DevOps Poznań MeetUp #2
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
08.02.2018 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Plus Jeden
Address:
ul. Za Bramką 1
Agenda:
  • 18:00 Prelekcja #1: Jak uprościć infrastrukturę DC? na przykładzie platformy Nutanix - Marcin KaczmarekPodczas prezentacji zostanie przedstawiona, koncepcja infrastruktury hiperkonwergentnej na przykładzie platformy Nutanix lidera rozwiazań hiperkonwergentnych. Marcin omówi komponenty architektury platformy, podstawy działania oraz funkcjonalności.


Marcin to doświadczony architekt rozwiązań IT, posiadacz wielu certyfikatów branżowych. Aktywny członek społeczności IT, prelegent, szkoleniowiec, konsultant pracujący dla największych organizacji w Polsce i Europie. Jego zainteresowania to Cloud, rozwiązania DC, strategie IT, wirtualizacji i architektura IT.


  • 19:15 Prelekcja #2: Icinga 2 - system monitoringu na nasze czasy? - Marcin Zaremba


W dobie dynamicznych, rozproszonych oraz zwirtualizowanych środowisk poważne wyzwanie stanowi wybór odpowiedniego systemu monitoringu. Jedną z możliwości pośród sporego zestawu dostępnych opcji open-source jest Icinga 2. Prezentacja będzie stanowić przegląd atrakcyjnych cech tego narzędzia wraz z demonstracją ich wykorzystania. Na tej podstawie zastanowimy się czy to wystarczy, aby zbudować rozwiązanie monitoringu na miarę naszych czasów.


Marcin od 4 lat buduje rozwiązania na przekroju oprogramowania i infrastruktury głównie dla startupów z Doliny Krzemowej. W jego obszarze zainteresowań leży projektowanie wysokodostępnych środowisk przy użyciu chmury publicznej (Amazon Web Services), paradygmat serverless oraz programowanie w języku Python. W wolnych chwilach biega oraz piecze chleb.


  • 20:30 Networking i pizza!
Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na drugi MeetUp w Poznaniu!

Participants (1):

Profile of employers

Similar events