pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #5

sysops-devops-poznan-meetup-5
Event:
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #5
Event type:
Conference
Category:
IT
Topic:
Date:
25.10.2018 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
OLX
Address:
ul. Królowej Jadwigi 43
Registration:
www:
Facebook:
Agenda:

18:00 Networking


18:15 Prelekcja #1: "Wprowadzenie do terraforma" - Mikołaj Młodzikowski


Terraform jest jednym z narzędzi wykorzystywanych do organizacji IaC (Infrastructure as a Code). Podczas prelekcji zostaną przedstawione podstawowe przypadki użycia terraforma w rozwiązaniach chmurowych i softwerowych. W celu głębszego zrozumienia narzędzia jakim jest terraform. Zaprezentowany zostanie również język HCL (HashiCorp Configuration Language) i jego możliwości względem klasycznej konfiguracji YAML/JSON. Na końcu wszystko zostanie zwieńczone małym demo na Digital Ocean oraz prostą integracją z Ansiblem, by pokazać jak terraform przydaje się również w provisioningu.

Mikołaj pracuje jako DevOps w firmie Apptension, jest równocześnie też połową całego zespołu operacyjnego. Do jego głównych zadań należy opieka nad AWSową częścią setupu, automatyzacje systemów CI/CD (jenkins/drone + integracje). Dodatkowym, nieoficjalnym obowiązkiem jest naprawianie wszystkich zepsutych projektów korzystając z magii basha :D. Po pracy interesuje się lingwistyką.


19:30 Prelekcja #2: "Twój 'wyjątkowy' projekt - czyli rzecz o tworzeniu rozwiązań których nie potrzebujesz" - Tomasz Krzyżanowski


Żyjemy w czasach w których branża IT rośnie jak na drożdżach, ludzi jest zawsze za mało, Ci którzy są dostępni są do douczenia, a studenci którzy potrafią wyjść z VIMa, w zasadzie mogą urządzać walki HRów, co nie przeszkadza nam w tworzeniu rozwiązań których za 2-4 miesiące będziemy nienawidzić. Ta prelekcja jest poświęcona refleksji nad tym jak dzisiaj podchodzimy do projektowania systemów i jak niskim kosztem możemy to robić lepiej.

Entuzjasta OpenSource, młodszy majsterkowicz, tak o sobie mówi Tomek. Na co dzień konstruuje kawałki infrastruktury, dockeryzuje, automatuzyje i pertraktuje... z developerami. Lubię chmury i burgery.


20:45 Networking i pizza!

Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piąty MeetUp w Poznaniu!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events