Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #28

Event:
SysOps / DevOps Warszawa MeetUp #28
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
22.02.2018 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Aviva - Inflancka
Address:
Inflancka 4B - wejście na lewo od Green Caffe
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking
  • 18:30 Prelekcja #1: "Anty-DDoSy na platformach gamingowych - o atakach, sektorze gier, serwerach" - Justyna Czybier-Paciorek i Jakub SłocińskiDo tej pory niedoceniana branża e-sportu, od paru lat przeżywa ogromny wzrost zainteresowania. Sam e-sport to pojęcie obejmujące każdą formę rozgrywki elektronicznej z elementem rywalizacji – jednak za tym stoi praca wielu ludzi oraz… ogromne pieniądze. Obecnie największym wrogiem e-sportu są ataki DDoS, dlatego w trakcie prezentacji skupimy się na omówieniu tego problemu. Poddamy analizie skuteczny system anty-DDoS w kontekście infrastruktury gamingowej, najczęściej spotykane rodzaje ataków, mechanikę ich działania oraz, co najważniejsze, jak się przed nimi ochronić.


Kuba z Linuksem jest związany od ponad 15 lat i niewiele mniej z OVH. Zaprojektował i uruchomił platformę Content Delivery Network (CDN) w wielu ciekawych miejscach. Aktualnie wraz ze swoim zespołem tworzy platformę trasującą, czyli potocznie router. Organizuje spotkania sieciowe Net::IP we Wrocławiu, aby zachęcić do wymiany doświadczeń w tematach sieciowych.


Gry komputerowe Justynę fascynowały zawsze. Prawdziwym punktem zwrotnym była pierwsza rozgrywka w Quake na osiedlowym LANie. Miłość do gier pozostała i dziś gra w Dotę2. Pracuje w OVH, wspiera zespół tworzący NET::IP we Wrocławiu, możecie ją spotkać na Targach Pracy i innych wydarzeniach.


  • 19:45 Prelekcja #2: Mój pierwszy Oracle. Od wyboru systemu operacyjnego po dobre praktyki bezpieczeństwa - Kamil Stawiarski


W czasach powszechnego dostępu do informacji największą umiejętnością stała się sztuka prawidłowego formułowania pytań i odsiewania wystarczającej ilości błędnych odpowiedzi. Ta sesja pomoże początkującym administratorom Oracle w wyeliminowaniu najpoważniejszych błędów wczesnego etapu zderzenia się z czerwonymi bazami danych. Kamil opowie też jak widzi przyszłość giganta z Redwood i dlaczego ich polityka licencyjna prowadzi firmę na skraj przepaści.


Kamil Stawiarski skłamał w swoim CV 13 lat temu, bo brakowało mu na piwo w akademiku - i tak zaczęła się jego przygoda z bazami danych Oracle. Obecnie stara sobie poradzić z prowadzeniem spółki ORA-600 DATABASE WHISPERERS której jest współwłaścicielem. Zdobywca tytułu Oracle ACE w kategorii Database Management & Performance i drugi na świecie Polak zaproszony do elitarnego stowarzyszenia Oracle OakTable. Prywatnie konwertuje pieniądze na podróże i sprzęt fotograficzny i jest wielkim fanem Terrego Pratchetta.


  • 21:00 Pizza i networking
Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps / DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwudziesty ósmy MeetUp w Warszawie!

Profile of employers

Similar events