pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #31

Event:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #31
Event type:
Conference
Category:
Topic:
Date:
10.05.2018 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Gdański Business Center, budynek C (Aviva)
Address:
ul. Inflancka 4b, 7 piętro
Registration:
www:
Facebook:
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: "Jak przestałem się martwić i wyniosłem chmurę na kompa pod biurkiem" - Robert Konik

Chmura jest modna i nowoczesna, to fakt. Ale czy na pewno jest rozwiązaniem dla wszystkich? Jak w przypadku wielu podobnych dylematów IT, odpowiedź brzmi: to zależy. Sprawdzimy jak może nam w tym pomóc zestaw małego DevOpsa.

Robert Konik to Architekt/Admin/DevOps/SysOps/Psuja/Mądrala/Swiss Army Man, pracujący w YND Consult GmbH. Pierwsze spojrzenie - wygląda jakby urwał się z lekcji w gimnazjum. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań IT. Ma na swoim koncie wiele zakończonych sukcesem projektów dla największych graczy na rynku e-commerce, media, IoT i FinTech.


19:45 Prelekcja #2: "Let’s build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS" - Tomasz Stachlewski

W świecie serverless, godzina wystarczy, aby zbudować nie jedną, ale nawet dwie aplikacji typu Serverless - podczas tej sesji Tomek postara się to udowodnić. W pierwszej części zbuduje aplikację, która zgodnie z obecnym trendem, będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję (w tym takie usługi jak: text-to-speech, image recognition, language detection), z którą na końcu sami porozmawiamy i która zrozumie co my do niej mówimy. W drugiej części prelekcji zostanie zbudowana aplikacja globalna, oparta o serwerownie zlokalizowane na dwóch różnych kontynentach, która naśladując Netflixa, będzie w stanie replikować swoje dane pomiędzy kontynentami i będzie odporna na ich niedostępność.

Tomek to starszy Architekt Systemów Chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza Klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów, po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne.


21:00 Pizza i networking

Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

Participants (1):
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
15 ofert pracy
 
Empik S.A.
e-commerce

Warszawa
technologie:
HTML5, PHP, JavaScript, SQL, Spring...
typ projektów:
własny produkt
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Similar events