pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #41

Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
16.05.2019 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Aviva Kariera
Address:
Inflancka 4b
Registration:
www:
Facebook:
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: „Jak skutecznie przeprowadzać symulowany phishing w organizacji?" - Mateusz Nalewajski

Jak praktyka pokazuje, pracownicy zwykle lubią klikać w linki w mailach i otwierać podejrzane załączniki. Czy można zmienić ich nawyki? Tak, wystarczy trochę podnieść im ciśnienie! Symulowane kampanie phishingowe są doskonałym ćwiczeniem na sprawdzenie, jak pracownicy (oraz organizacja) radzą sobie z niebezpiecznymi mailami. Podczas prezentacji omówione zostaną techniczne mechanizmy niezbędne do skutecznego przeprowadzenia symulowanej kampanii phishingowej. Prezentacja będzie połączona z demo narzędzia open-source, przygotowanego przez Mateusza, do automatyzacji tego procesu (https://github.com/m1nl/pompa-docker).

Mateusz Nalewajski - 3 lata w konsultingu i 3 lata pracy w banku dało mu szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa IT. Oprócz zainteresowań związanych z bezpieczeństwem, pasjonat Linuxa, programowania oraz szeroko pojętej automatyzacji. Obecnie, jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku, odpowiada za obszar rozwoju architektury oraz mechanizmów bezpieczeństwa IT dla obecnych i nowych systemów banku.


19:45 Prelekcja #2: "8 warstw bałaganu" - Michał Maciejewski, Patrick Zawadzki

W trakcie drugiej prelekcji Michał i Patrick opowiedzą, jak zoptymalizować rozproszoną infrastrukturę, utrzymywaną u różnych dostawców. Omówią, jak im się udało zastąpić 5 różnych systemów ERP jednym centralnym i przedstawią studium przypadku wdrożenia chmury prywatnej w firmie produkcyjnej, operującej na kilku kontynentach.

Michał Maciejewski to IT Infrastructure Administrator for Europe, Arcade Beauty. IT geek, tech-savvy, administrator IT. W środowisku od 15 lat. Amator prostych rozwiązań i wdrażania standaryzacji. Miłośnik Nintendo i komputerów Amiga.

Patrick Zawadzki - CIO for Europe, Arcade Beauty, Francuz polskiego pochodzenia. Od 12 lat w branży IT. Zaczynał jako administrator IT w polskim oddziale firmy Arcade Beauty (branża kosmetyczna), gdzie wdrożył m.in. Google Suite. Obecnie jako CIO Europe dla Arcade Beauty ma za sobą udaną migrację kilku serwerów w jedno Data Center, co usprawniło administrację środowiska informatycznego w 6 oddziałach firmy w Polsce i Francji. Pasjonat nowych technologii; wierzy, że efektywna komunikacja między użytkownikami/zespołami jest podstawą sukcesu projektów.


21:00 Networking i pizza!

Description:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
9 ofert pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
SoftServe
Software House

Białystok, Gliwice, Poznań, Warszawa, Wrocław
technologie:
Java, JavaScript, AWS, Ruby on Rails, React...
typ projektów:
projekty dla klientów
5 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Similar events