Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #61

sysops-devops-warszawa-meetup-61
Event:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #61
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
25.01.2024 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Allegro Tech
Address:
ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)
Agenda:

18:00 Networking

18:15 Prelekcja #1: “Po co przepłacać za agentów w Azure DevOps Pipelines, skoro mamy Kubernetes? Jak je hostować i skalować?” - Adam Chołys

19:20 Prelekcja #2: “Konteneryzacja oczami .NET developera” - Mateusz Bryll

20:15 Networking i pizza!


Description:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #61


25.01.2024 godz. 18:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji

Warszawa, Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)


Pamiętajcie, żeby zapisać się też do warszawskiej grupy lokalnej:

https://www.meetup.com/pl-PL/sysopswarszawa/

Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska


Sponsorzy:

________________________________________________________________________

Prelekcja #1: “Po co przepłacać za agentów w Azure DevOps Pipelines, skoro mamy Kubernetes? Jak je hostować i skalować?” - Adam Chołys

Odkryj, dlaczego warto zastanowić się nad migracją z hostowanych przez Microsoft agentów w Azure DevOps Pipelines na kontenery w Kubernetes. Podczas prezentacji omówimy korzyści z hostowania agentów w klastrze Kubernetes, zwracając uwagę na elastyczność i szybkość wdrożenia. Adam przedstawi także, jak efektywnie skalować agentów, wykorzystując providera Keda. Dowiedz się, jak te zmiany mogą przyczynić się do poprawy wydajności procesów CI/CD, jednocześnie przynosząc oszczędności finansowe. Przyjrzymy się również praktycznym aspektom implementacji i zarządzania tego typu rozwiązaniem.

Adam Chołys - Senior DevOps, Cloud Architect. Specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

_________________________________________________________________________

Prelekcja #2: “Konteneryzacja oczami .NET developera” - Mateusz Bryll

Podczas prelekcji skupimy sie na praktycznym spojrzeniu na konteneryzację aplikacji, z wykorzystaniem aplikacji bazującej na .NET Framework jako studium przypadku. Razem spojrzymy na punkty styku, gdzie praca programisty łączy się z elementami infrastruktury, podkreślając, jak i dlaczego programiści korzystają z klastrów Kubernetes oraz Dockera. Głównym celem będzie wskazanie, w jaki sposób konteneryzacja wpływa na codzienną pracę programistów i jak przyczynia się do efektywniejszej współpracy z zespołami DevOps oraz czego można się po takiej współpracy spodziewać.

Mateusz Bryll - doświadczony inżynier oprogramowania, pasjonat tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju oprogramowania. W trakcie swojej zawodowej drogi miał możliwość przyczyniać się do rozwoju wielu projektów, z których każdy stanowił unikalną okazję do wykorzystania jego umiejętności technicznych i dostarczania rozwiązań najwyższej jakości. Jedną z prawdziwych pasji Mateusza jest praktyka Domain Driven Design, metodyki, która pozwala mu tworzyć eleganckie, łatwe w utrzymaniu i skalowalne architektury oprogramowania.


Regulamin SO/DO MeetUpów stacjonarnych: https://bit.ly/SODORegulaminMeetUpowStacjonarnych


Profile of employers

Similar events