Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Sztuczna inteligencja i pieniądze w projektach open-source

Event:
Sztuczna inteligencja i pieniądze w projektach open-source
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
22.02.2017 (wednesday)
Time:
18:00
Price:
Free
City:
Place:
Business Link Łódź
Address:
Narutowicza 34
Description:

Kolejne dwie ciekawe prezentacje dla Was :)
Będzie i technicznie i bardziej biznesowo, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po części 'oficjalnej' będziemy się kierować do 'Warzywa i owoce', także zarezerwujcie sobie troszkę więcej czasu!

Do sedna. Przyjedzie do nas świeżo upieczony Microsoft MVP Paweł Łukasik oraz człowiek, który być może zdradzi nam trochę więcej szczegółow z największego, publicznego odtwarzania bazy produkcyjnej Adam Niedzielski ;) 

A prezentacje to: 

  1. ​Microsoft Cognitive API "Put intelligence APIs to work" - Paweł Łukasik 
  2. Jak zorganizować i sfinansować project open source? - Adam Niedzielski


  • Microsoft Cognitive API "Put intelligence APIs to work" - Paweł Łukasik

M​​icrosoft Cognitive Services to zestaw API, które pozwalają nam skorzystać z dość złożonych algorytmów ​w kilku ​linijkach kodu.​ ​​Dzięki nim​ ​możemy wzgogacić naszą aplikacje o "inteligencję" w zakresie analizy zdjęć, wideo czy tekstu​.​ W czasie demo​ ​zobaczmy jak możemy​ ​użyć tych ​"​inteligentnych​"​ API. 

Paweł Łukasik - programista pasjonat. Jeden z liderów Wrocławskiej Grupy .NET oraz siła sprawcza dotnetomaniak.pl. Od czasu do czasu zdobywa flagi w konkursach CTF. Ś​wieżo upieczony ​Microsoft MVP. 
blog: http://blog.octal.pl 
twitter: @pawel_lukasik 

  • Jak zorganizować i sfinansować project open source? - Adam Niedzielski

Kto korzysta z open source? Wszyscy. W 2017 ciężko znaleźć firmę technologiczną która nie używa żadnego projektu open source. O tym że na open source można zarobić też nie trzeba już nikogo przekonywać. Czy zastanawialiście się jednak jakie dokładnie mamy modele finansowania open source? Jak skoordynować pracę nad dużym projektem open source w którym każdego dnia przybywa 50 nowych zgłoszeń (issues)?

W tej prezentacji chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z pracy nad GitLabem. Omówię różne sposoby na finansowanie open source i jak radzi sobie z tym GitLab. Opowiem w jaki sposób reagujemy na zgłoszenia (issues) społeczności, jak staramy się ułatwić pomoc (contributions) i jak oceniamy sugerowane zmiany (merge requests).

Adam to programista Ruby (ciągle i nieprzerwanie), JavaScript (ostatnio rzadziej), Go (troszeczkę) i Elixir (może w przyszłości). Wyjechał z Łodzi do Berlina specjalnie po to żeby wracać na dev@LDZ jako “gościnny prelegent”. Większość swojej energii życiowej poświęca na przekonywanie początkujących programistów że programowanie jest trudne i że on też nie wie jak to się robi. Adam lubi tworzyć oprogramowanie, które pomaga ludziom, ale nigdy nie zapomina że ostatecznym celem każdego programisty jest pisanie kodu który podoba się innym programistom. W wolnym czasie udaje że wie jaka jest różnica pomiędzy American Imperial Stout i Russian Imperial Stout. 
blog: http://blog.sundaycoding.com/ 
twitter: @niedzielskiadam

Dla zwrócenia uwagi. Zmieniamy lokal i tym razem spotykamy się w Business Link Łódź (tam gdzie spotykaliśmy się w zeszłym sezonie).  

Do zobaczenia!


Profile of employers

Similar events