pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#38: W pogoni za czasem

Event:
UP#38: W pogoni za czasem
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
22.05.2019 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Address:
Dolnych Wałów 8
www:
Description:

Zamiast marudzić, że kiedyś to były czasy, a teraz to nie ma czasów, może warto dać im szansę? W maju rozwijają się nie tylko pączki na drzewach – kiełkują też pomysły w głowach naszych kolegów, którymi chętnie się z wami podzielą (pomysłami, nie głowami). No more time to explain, just get in the car!


Tomasz Górski – Bitwa o prędkość automatów

Tworzenie testów automatycznych end-to-end to jedno. Ale jak pisać testy tak, żeby spełniały powierzone im zadanie w wydajny sposób? W końcu wynik działania naszej aplikacji chcemy otrzymać jak najszybciej – dwugodzinne oczekiwanie na rezultaty w większości przypadków nie zda egzaminu. Bazując na jednym z projektów, w których stoczyłem wspomnianą “bitwę o prędkość“, opowiem o tym, jak robić to dobrze.


Wojciech Wójcik – Monitoring systemu. Dlaczego mój kardiolog jest bogatym człowiekiem?

W temacie monitorowania systemów IT powiedziano już oceany słów na niezliczonych prezentacjach. Przedstawię wam jednak opowieść o mitologicznym Prometheuszu. Opowieść, która mogłaby konkurować z Grą o tron, a Koronę Królów zjadłaby na przystawkę. W jej trakcie zdradzę wam sekrety monitorowania Kubernetes, ale i nie tylko. Miejcie jednak na uwadze, że nie wszystkie potyczki się wygrywa – dzięki czemu zaszczycę was też możliwością wysłuchania ciekawych historii o fuckupach.


Rafał Ostrowski – Node, can you even in CPU intensive operations?

Node.js jest znany ze swojej wydajności przy obsługiwaniu wielu operacji I/O. Ale co w momencie, gdy przychodzi potrzeba obsługi zadań przy których wiatraki naszych CPU zaczynają podkręcać obroty? Czy nasze API jest wtedy skazane na czkawkę? Na prezentacji co nieco o Worker Threads oraz o klastrach i procesach, które ułatwią nam budowanie skalowalnych aplikacji.


Czy w środowe popołudnie coś jest w stanie przebić darmowy wstęp, pickę i piweczka? NIE SĄDZIMY. Uszanowanko wszystkim i zapisujcie się tłumnie!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events