pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#40: Perfekcyjna pani kodu

Event:
UP#40: Perfekcyjna pani kodu
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
31.07.2019 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Address:
Dolnych Wałów 8
www:
Description:

Na jubileuszowe, czterdzieste Uszanowanko przygotowaliśmy coś specjalnego! W trakcie trzech prezentacji skupimy się na… czystości i porządku w kodzie. Porozmawiamy o sztuce projektowania wyjątków oraz zwiększeniu ich przydatności, o analizowaniu historii kodu, a także o tym, jak przywrócić projektom lekkość przez zmniejszenie rozmiaru node_modules.


Szymon Szymański – Exception design. Sztuka projektowania wyjątków


Każdy o nich słyszał, ale niekoniecznie stosował, a co dopiero widział dobrze skodzone – co może być trudnego w pisaniu wyjątków? Samo pisanie może i nie jest trudne, ale zaprojektowanie ich w taki sposób, aby przynosiły wartość projektowi, to już ciężka sztuka – szczególnie w PHP. Na tej prezentacji dowiesz się, dlaczego ludzie nie pogłębiają wiedzy na temat wyjątków oraz jak można identyfikować miejsca, w których wyjątek jest potrzebny, a w których niekoniecznie. No i oczywiście poznasz KILKA PROSTYCH TRIKÓW na zwiększenie przydatności wyjątków.


Mateusz Kwaśniewski – Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli (w twoim kodzie JS)


Odziedziczyłeś w spadku kod. Dług techniczny wyliczony ze statycznej analizy kodu jest dłuższy niż Twój kredyt hipoteczny. Stop! Co jeżeli zamiast patrzeć tylko na sam kod przeanalizujemy jego historię zapisaną w Gicie? Przyjdź i zobacz jak behawioralna analiza kodu pomaga: ignorować większość kodu legacy i odkrywać gdzie rzeczywiście żyją smoki, patrzeć bardziej krytycznie na modne projekty JS z dużą aktywnością na GitHubie, tak zaprojektować organizację, aby zmniejszyć liczbę defektów w kodzie oraz symulować co się stanie, gdy jutro Dan Abramov porzuci Reacta, a Evan Czaplicki Elma.


Adam Polak – Honey, I shrunk node_modules!


Node_modules to nieodzowny element ekosystemu JS. Z jednej strony kochany za elastyczność, z drugiej nienawidzony za ogromny rozmiar. Czy tak musi być? Razem prześledzimy historię jednego projektu i odpowiemy sobie na dwa pytania: dlaczego node_modules rośnie oraz jakie narzędzia, praktyki i triki możemy wykorzystać aby z tym walczyć? Po tej prezentacji wasze projekty odzyskają lekkość!


Brzmi jak plan? Testu białej rękawiczki może zabraknąć, ale jedno jest pewne! Dla wszystkich starczy ciepłej pizzy oraz zimnych napojów, które będą dostępne zupełnie za darmo – jak zwykle.

Participants (1):
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events