pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to event list
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#43: this.fall

Event:
UP#43: this.fall
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
20.11.2019 (wednesday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Biuro The Software House na Starej Poczcie
Address:
Dolnych Wałów 8
www:
Agenda:
  • Adam Polak – WebSockets 101
  • Wojciech Kuśmierz – How to manage your data in Node.js API
  • Wiktor Toporek – Promise: async programming hero


Description:

Tej.jesieni nie mogło zabraknąć Uszanowanka – w dużej mierzej poświęconego Node.js. Będzie więc trochę o programowanku apek w czasie rzeczywistym, o asynchroniczności JavaScript, a także o zarządzaniu danymi w API Node.js. Pora rozpocząć złotą Node’owską jesień!


Adam Polak – WebSockets 101


Web sockety już na stałe zagościły w naszych systemach. Jeżeli gdzieś widzimy frazę “real-time app” to od razu wiemy, że prawdopodobnie mamy do czynienia z tym typem komunikacji. Tym razem, wspólnie przejdziemy przez wszystkie aspekty tworzenia aplikacji czasu rzeczywistego w JS. Będzie o tym jak zacząć, na co zwrócić uwagę oraz w jaki sposób skalować aplikacje tego typu.


Wojciech Kuśmierz – How to manage your data in Node.js API


Często nasze aplikacje korzystają z przeróżnych źródeł danych, zewnętrzny serwis, baza danych czy plik tekstowy to tylko kilka z nich. Sprawdźmy więc jakie są sposoby na organizację pracy z kodem aby zintegrować się z naszymi ‚dostawcami’ informacji.


Wiktor Toporek – Promise: async programming hero


Pomimo tego że JavaScript mocno ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, zakorzeniona w nim jego asynchroniczna natura wciąż może sprawiać problem programistom i to zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym. W prezentacji przyjrzymy się jednemu z bohaterów programowania asynchronicznego jakim jest Promise, przeanalizujemy niektóre z pułapek oraz zastanowimy się również czy w pełni wykorzystujemy jego potencjał.


Meetup jak zwykle za jeden uśmiech :) W pakiecie darmowa pizza i napoje chłodzące. Zapisujcie się więc i szerzcie dobrą nowinę, ale pamiętajcie - liczba miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia na Starej Poczcie!
You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it! >>

Similar events