Logo Crossweb
This event has already taken place. Check upcoming events

UP#58: Letnie lambdy i bujanie w chmurach nad Doliną Krzemową

Event:
UP#58: Letnie lambdy i bujanie w chmurach nad Doliną Krzemową
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
29.06.2022 (wednesday)
Time:
17:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
www:
Description:

Jak czerwiec to lato. Jak lato to chmury. Jak chmury to bazy danych. A do tego wszystkiego dodamy sobie stado lambd! Na ostatnie przedwakacyjne Uszanowanko zapraszamy w podróż po Dolinie Krzemowej. Z jednej strony – Mikołaj Glistak opowie o tym, jak działa Firestore, z drugiej – Bartosz Drozdz skupi się na skutecznym ogarnięciu lambd w taki sposób, by nie wymknęły się spod kontroli. Z obu prezentacji dowiecie się o dobrych praktykach i sztuczkach, dzięki którym stosowanie lambd i Firestore’a Was nie zaskoczy. Po każdej prezentacji jak zwykle będziecie mogli zadawać pytania naszym uszanowankowym prelegentom. Widzimy się 29 czerwca. Uszanowanko!


Darmowe zapisy: https://hubs.la/Q01cGdLN0

Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie MeetUp nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.


Bartosz Drozd (Senior Node.js Developer)

Jak utrzymać stado Lambd w ryzach?

AWS, a w szczególności serverless computing, oferuje nam możliwość skalowania naszych systemów out-of-the-box. W większości przypadków jest to nam bardzo na rękę, ale… Co w sytuacji, gdy potrzebujemy z chirurgiczną precyzją kontrolować, ile aktualnie Lambd jest w użytku? Okazuje się, że nie jest to do końca taka prosta sprawa, gdyż AWS uporczywie robi wszystko, co może, aby wyskalować nasz system, niezależnie czy tego chcemy, czy nie. W tej prelekcji zaprezentuję możliwe sposoby rate limitingu naszych funkcji. Za przykład posłuży nam komunikacja z 3-rd party API, gdzie w większości przypadków jesteśmy ograniczeni ilością requestów, jakie możemy wykonać w jednostce czasu, żeby nie otrzymać 429-tki.

***

Mikołaj Glistak (Node.js Developer)

Firestore czyli ognista baza od giganta z Doliny Krzemowej

Podczas codziennej pracy każdy z nas korzysta z różnych baz danych,

Każda baza ma zachowania typowe dla siebie. Firestore to nierelacyjna baza od Google, która posiada wiele nietypowych funkcjonalności, wiele ciekawych rozwiązań. W tej prezentacji dowiemy się o paru fajnych zastosowań w Firestore i na co warto uważać przy implementacji tego rozwiązania.

Brzmi ciekawie? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/Q01cGdLN0

Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie MeetUp nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.

Zapraszajcie więc znajomych i zapisujcie się. Do zobaczenia!

You see an error in an event? The event is out of date? Tell us about it!

Similar events