Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Warsaw Power BI User Group #4

Event:
Warsaw Power BI User Group #4
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
19.04.2018 (thursday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Startberry
Address:
Grochowska 306/308
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:15 Powitanie
  • 18:15 - 19:15 Hubert Kobierzewski - Raporty i dashboardy - zrozumiałe wizualizacje


Abstrakt:

Raporty - zwłaszcza te analityczne - o wiele szybciej "czyta się" jeśli zamienimy macierze etykiet i cyfr na elementy graficzne. Jednakże robienie tego w sposób dowolny może prowadzić do przekazywania błędnych informacji. W czasie sesji zobaczymy wiele przykładów jak zamieniać poszczególne rodzaje zestawień danych na ich wizualną reprezentację i jakimi zasadami należy się kierować, aby budować czytelne raporty i kokpity managerskie


  • 19:15 - 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek
  • 19:45 - 20:45 Łukasz Grala - 3 oblicza R w PowerBI


Abstrakt:

R doskonały język dla statystyków, analityków i osób badających dane, jest bardzo dużym rozszerzeniem możliwości PowerBI. W czasie sesji zobaczymy jego trzy oblicza.

Pierwsze to R jako źródło danych, drugie R jako personalizowana wizualizacja i trzecie oblicze dająca największe możliwości to R jako proces ETL.


Bio:

Hubert pracuje w firmie Codec jako BI Practice Lead i pomaga klientom zebrać ich dane oraz przekonwertować je w wartościowe informacje przy pomocy produktów platformy danych Microsoft. Poza pracą Hubert współprowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.


Łukasz Grala

Od 23 lat zajmujący się danymi. Założyciel Data Scientist as a Service – specjalizującej się w zaawansowanej analityce, uczeniu maszynowym, data science, Big Data Anlytics. Od 2010 roku Microsoft MVP Data Platform. Naukowo związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej w obszarze uczenia maszynowego i eksploracji danych.


Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Description:

W czasie naszych dwóch ostatnich spotkań rozglądaliśmy się trochę poza podwórko Power BI rzucając okiem na Power Apps, Power Flow czy też wirtualizację danych. Teraz skupimy się na mniej lub bardziej technicznej pracy z naszymi raportami tak, aby cieszyły oczy i były supeR funkcjonalne.

Profile of employers

Similar events