Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

WarsawJS Meetup #30

Event:
WarsawJS Meetup #30
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
08.02.2017 (wednesday)
Time:
18:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
The Place - Warsaw Spire
Address:
pl. Europejski 1
Agenda:
  • Piotr Stapp: Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW [PL] 
Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane? Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide. Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo. Kontakt: @ptrstpp950 (http://twitter.com/ptrstpp950)
  • Robert Gurgul: Firebase - store and sync data with NoSQL cloud database [PL]
Podczas prelekcji dowiemy się co nieco o bazie danych "Firebase". Najważniejszą cechą tej noSQL-owej bazy jest możliwość połączenia się do niej z części klienckiej. Kontakt: @rgurgul (https://twitter.com/rgurgul)
  • Robert Kawecki: Retro JS talk: modern browser communications [EN] 
Client-server communications in JavaScript has come a long way. Stop living in 2005 and enter the thrilling world of real-time messaging - now with WebSocket! Kontakt: https://github.com/rkaw92
Description:
Zaproszenie wideo Katering  Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place Live streaming  Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming, gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5. Filmy na YouTube  Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel Lightning talks  Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów.

Profile of employers

Similar events