pl

Log in

Nie masz konta? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< Go to training list
To szkolenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące szkolenia

Netwars Masterclass

instytut-pwn-netwars-masterclass-listopad-2019
Nazwa:
Netwars Masterclass
Level:
Type:
Expert training courses
Date:
12.11.2019 - 13.11.2019
Language:
Polish , English
Number of hors:
16 h
Price:
paid
City:
Address:
Golden Floor Plaza Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123a
www:
Description:

W tym roku konferencji „Security PWNing”, której organizatorem jest Instytut PWN, a Przewodniczącym Rady Programowej Gynvael Coldwind towarzyszyć będą specjalistyczne warsztaty. 12-13 listopada w Warszawie odbędzie się seria szkoleń - „Netwars Masterclass” poświęcony typowym atakom sieciowym jest jednym z nich.


W jaki sposób politycznie motywowane i sponsorowane przez państwa grupy hakerów uzyskują dostęp do sieci? Jak doszło do wycieków logów ShadowBrokers z operacji przejęcia kontroli nad siecią jednego z dostawców sieci Swift na Bliskim Wschodzie czy też innych przypadków włamań do sieci ISP? Na te i inne pytania z obszaru ataków sieciowych poszukają odpowiedzi pod okiem trenerów uczestnicy szkolenia „Netwars Masterclass”. 


W odróżnieniu od wielu innych szkoleń, gdzie uczestnicy poznają jedynie podstawowe, proste ataki sieciowe takie jak ARP spoofing, w czasie warsztatu organizowanego przez Instytut PWN będzie można dowiedzieć się jak atakujący uzyskują dostęp administracyjny do wszelkich urządzeń w sieci, przejmując kontrolę nad całym ruchem sieciowym organizacji. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili podsłuchiwać, wygaszać, przekierowywać, a nawet modyfikować interesujące ich elementy sesji sieciowych.


Typowe ataki sieciowe stanowią poważne zagrożenie dla funkcjonowania firm i organizacji, dlatego też prowadzący warsztat wyposażą uczestników w narzędzia niezbędne do identyfikacji i przeciwdziałania tego typu podatnościom w sieci.


Każdy uczestnik warsztatów „Netwars Masterclass” zyska:

  • szczegółową znajomość typowo sieciowych ataków
  • praktyczne doświadczenie w przeprowadzaniu ataków na infrastrukturę sieciową
  • narzędzia do dalszego eksperymentowania
  • umiejętność wykrywania i przeciwdziałania omówionym atakom


Warsztaty dedykowane są w szczególności członkom red teamów, pentesterom, administratorom sieci oraz członkom CIRT. Osoby biorące udział w warsztatach powinny znać podstawy protokołów komunikacji w sieci TCP/IP, rozumieć i rozróżniać zagadnienia routingu i switchingu, posiadać doświadczenie w przechwytywaniu i analizie pakietów sieciowych (np. z wykorzystaniem narzędzi wireshark, tcpdump). Niezbędny będzie również własny komputer.


Warsztaty będą prowadzone przez dwóch ekspertów, założycieli i organizatorów konferencji x33fcon – Dorotę Kulas, posiadającą osiem lat doświadczenia w symulacji zagrożeń w sieci (Red Team) w międzynarodowym środowisku oraz Reenz0ha, zajmującego się od około 20 lat zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem IT, głównie atakami na sieci oraz systemy operacyjne.

Rejestracja i dodatkowe infomracje: https://www.instytutpwn.pl/konferencja/netwars-masterclass/

SIMILAR TRAININGS