Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy podcastów

[036] IoT, AI, Analityka i Azure - Estera Kot

IT
19.11.2021
01:13
Polski

Estera Kot, CEE Senior Cloud Solution Architect w Microsoft


Estera wspiera firmy partnerskie Microsoft z obszaru Europy Wschodniej i Centralnej w tworzeniu strategii technologicznej, projektowaniu, budowaniu i skalowaniu rozwiązań Data & AI opartych o Microsoft Azure.


Na codzień współpracuje z kierownictwem c-level, z zespołami produktowymi, z zespołami złożonymi z konsultantów, architektów, inżynierów, analityków, data scientistów, naukowców oraz sprzedawców. Zajmuje się tworzeniem i rozwojem architektury rozwiązań, roadpmap produktów oraz implementacją newralgicznych elementów. Estera szczególnie lubi zajmować się projektami związanymi z analityką na dużych zbiorach danych, uczeniem maszynowym i głębokimi sieciami neuronowymi. Jest entuzjastką podjeścia DevOps i MLOps.


Swoją przygodę w IT rozpoczęła od programowania back-endów w języku Scala, przechodząc do wyzwań związanych z przetwarzaniem dużych zbiorów danych, tworzeniem platform do real-time logs analytics dla farm serwerów z nieulotną pamięcią RAM (tak, to nie błąd), tworzeniem modeli do analizy szeregów czasowych, aż po tworzenie automatycznego deploymentu architektury dla platformy dla działu BI w pełni opartej o Azure (wtedy, gdy AKS i Terraform dla Azure były zbyt świeże, by ich używać).


Dodatkowo Estera prowadzi zajęcia na Politechnice Warszawskiej w ramach studiów doktoranckich z informatyki, gdzie zaraża studentów pragmatycznym podejściem do tworzenia rozwiązań w chmurze. W pracy naukowej zajmuje się badaniem i tworzeniem własnych algorytmów widzenia komputerowego w celu detekcji i wizualizacji guzów mózgu i prostaty.


#Microsoft #AI #IoT #Azure #ML #EsteraKot


Pytania wstępne:


Z jakiego sprzętu korzystasz na co dzień?

Czy wybór takiego sprzętu podyktowany był tym czym się zajmujesz na co dzień czy raczej z osobistych decyzji?

Czym się zajmujesz na co dzień?


Pytania dot. tematu:

Jak postrzegać IoT jako niszę w branży IT, jako buzzword czy jako rzeczywistość, która coraz mocniej nas otacza?

Patrząc szerzej IoT jest wypierane przez ML lub AI i traktowane tylko jako zabawki dla pasjonatów? Czy może interesując się IoT powinniśmy iść drogą AI?

IoT i Azure czy to ze sobą współgra? Jakie usługi dostarcza Azure wspomagające prace z IoT? Możesz o kilku powiedzieć szerzej.

W jaki sposób możemy rozwijać swoją wiedzę i kompetencje z IoT i Azure?

Są jakieś inicjatywy/meetupy/konferencje poświęcone tym tematom, które uważasz, że warto wspomnieć?

Odbiegając od tematu – pytanie kończące dla każdego gościa: jaką książkę, film lub grę z dowolnego gatunku chciałbyś polecić?

Odbiegając od tematu – pytanie kończące dla każdego gościa: jaką książkę, film lub grę z dowolnego gatunku chciałbyś polecić? 

-- Książka: Quiet Leadership - Carlo Ancelotti


Linki do odcinka:


microsoft/IoT-For-Beginners: 12 Weeks, 24 Lessons, IoT for All! (github.com)


IoT School - https://iotschool.microsoft.com/

IoT Show - https://channel9.msdn.com/Shows/Internet-of-Things-Show


Przewodnik po IoT (70 stron) - http://download.microsoft.com/download/A/4/D/A4DAD253-BC21-41D3-B9D9-87D2AE6F0719/Microsoft_Azure_IoT_Reference_Architecture.pdf - z 2018 ale core jest ten sam


https://azure.com/iot


E-Nos: Zastosowanie eNosa – Prozel (pw.edu.pl)

sztuczny_nos (pw.edu.pl)

Projekt o statkach – EnavRT - (1) EnavRT | Facebook

Estery przedmioty na PW – a w środku dużo materiałów I nawet link do youtube się znajdzie

Podobne podcasty