Logo Crossweb
<< przejdź do listy podcastów

#10 To be agile or not to be? O pracy agile coacha i scrum mastera

10.11.2022
00:27
Polski

Za efektywność i zdolność przystosowywania się do zmian w korporacji odpowiedzialne są osoby na stanowiskach scrum mastera oraz agile coacha.

Gościem tego odcinka jest Bartek Janowski - head of agile center w mBanku, który twierdzi, że “możemy się zmieniać, a nawet powinniśmy”, bo nigdy nie będziemy przygotowani na wszystkie pojawiające się na horyzoncie czarne łabędzie.

Czy każdą organizację da się przystosować do pracy w systemie agile i jak wygląda w nim hierarchia?

Jakie doświadczenie zawodowe okazuje się istotne dla agile coacha?

W jakim kierunku może rozwijać swoją karierę scrum master?

Jak rozumiana jest zwinność na wspomnianych stanowiskach?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w odcinku, w którym Bartek opowiada o tym jakie role pełnią scrum master oraz agile coach w organizacji.

Partnerem cyklu jest mBank.


O dzisiejszym gościu:

BARTEK JANOWSKI

Od wielu lat związany ze zwinnością. Pracował jako scrum master, product owner, deweloper, QA dla branży energetycznej i liderów telekomunikacji. Posiada szerokie, inżynierskie doświadczenie w obszarze systemów uniksowych, czasu rzeczywistego.

Aktualnie w branży finansowej, związany z mBankiem, gdzie początkowo jako agile coach, wspierał transformacje organizacji. Teraz jako szef szefem Agile Centre, którego twórcą. W obszarze jego obowiązków jest praca nad rozwojem ludzi, wpływ na kulturę firmy, wprowadzanie, utrzymywanie oraz ciągłe usprawnianie nowych sposobów pracy.

Podobne podcasty