Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy podcastów

S02e03 - Scrum

23.07.2021
00:45
Polski
Praca programisty w przeważającej mierze przypadków jest pracą zespołową. Pewna grupa ludzi – zespół – wykonuje swoje czynności by dostarczyć finalnie produkt i osiągnąć cele biznesowe, zaspokoić jakieś, konkretne potrzeby.

Zasady tej wzajemnej współpracy powinny być tak skoncentrowane by każdy członek zespołu jak najefektywniej wykonywał swe zadania, był zmotywowanym do realizacji swych celów oraz jego praca przekładała się na realną wartość biznesową.

Z pomocą w trudnym zagadnieniu organizacji pracy zarówno wewnątrz zespołu ale także i na lini zespół developerski – biznes/klient przychodzi nam Agile ze swoim licznym zbiorem metodyk organizacji pracy w tym także bardzo popularną metodyką scrum.

W tym odcinku rozmawiamy z ekspertem w tematyce organizacji pracy zespołów, zarządzania a także byłym developerem Jarosławem Kołodziejczykiem, który przez wiele lat swojej pracy zawodowej piał się dzielnie po szczeblach kariery by obecnie piastować stanowiska menadżerskie. Morze wiedzy, ocean doświadczeń i szczodra chęć do dzielenia się tym wszystkim z innymi przełożyła się na bardzo wartościowy i ciekawy odcinek naszego podcastu.

W odcinku posłuchasz o:
- czym jest scrum i do czego służy
- poznasz krótką historie scruma
- dowiesz się czy agile i scrum to jedno i to samo i czy te pojęcia można stosować zamiennie
- zaznajomisz się z wszystkimi składowymi scruma z perspektywy nowego pracownika – Ziutka

Serdecznie zapraszamy do odsłuchu.

Podobne podcasty