en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#10 Meetup ŁuczniczQA - Zaufanie w relacji QA i Pythonowa Szarańcza

10-meetup-luczniczqa-zaufanie-w-relacji-qa-i-pythonowa-szarancza2
Wydarzenie:
#10 Meetup ŁuczniczQA
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
09.04.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Facebook:
Agenda:

#AGENDA SPOTKANIA 

1. Wprowadzenie - organizatorzy ŁuczniczQA oraz firma Cognifide Polska

2. Adam Przybyła - prezentacja studiów podyplomowych "Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych"

3. Dariusz Duleba - "Pythonowa szarańcza"

- podstawy locust'a 

- tworzenie własnych klientów 

- przykłady; monitorowanie testowanego systemu (jeśli wystarczy czasu) 

4. Robert Kmieciak - "Zaufanie w relacji QA - Programista - czy jest na nie miejsce?"

Na jednej z konferencji podczas panelu dyskusyjnego powiedziałem, że ufam programistom, co spotkało się ze zdziwieniem, a nawet oburzeniem. Reakcja ludzi skłoniła mnie do podzielenia się z szerszym gronem moimi przemyśleniami na temat: czemu warto ufać programistom. W prezentacji, chciałbym się odwołać do moich doświadczeń i przedstawić jak to się stało, że większość moich koleżanek i kolegów ufa programistom. Wyjaśnię też na czym to zaufanie polega. Opowiem jak to było zanim ta relacja się narodziła. Wspomnę o shift left i dlaczego według mnie zaufanie pełni w nim dość istotną rolę, przynajmniej na poziomie relacji w zespole. Chcę, aby słuchacze wyszli z prezentacji z myślą "a może warto zaufać programiście?" oraz pomysłem, jak usprawnić proces utrzymywania jakości w ich firmie.

5. Ania Żmudzińska - "Jak odkryłam, że jestem testerem. Najciekawsze zgłoszenia z public'a"

Krótko o tym, co użytkownik potrafi wymyślić... i jak zepsuć.

Opis:

#10, jubileuszowy Meetup ŁuczniczQA już 9.04 (wtorek)! Tym razem spotykamy się w Wyższej Szkole Bankowej (ul. Fordońska 74A) o godzinie 18:00 w auli 13 (parter). Po prelekcjach planujemy networking do godziny 20:45. Networking umili nam pizza, sponsorowana przez partnera #10 spotkania - firmę Cognifide Polska. Dziękujemy WSB za udostępnienie auli!


Przy budynku znajduje się bezpłatny parking. 

Spotkanie jest bezpłatne, obowiązuje rejestracja.


#PRELEGENCI

Dariusz Dulebahttps://www.linkedin.com/in/dariusz-duleba

Prywatnie mąż i ojciec dwójki synów - dotychczasowo największe wyzwanie i największa radość. Zawodowo tester z 12-letnim doświadczeniem. Obecnie - Software Engineer w bydgoskim oddziale Nokii. W pracy (ale też poza nią) bardzo lubi wyzwania związane z procesem automatyzacji - nie tylko samych testów ale i czynności, które są z nią na cod zień związane. Poza pracą spędza czas bardzo aktywnie - od pewnego czasu, jak sam to określił "bawi się triathlonem". 


Robert Kmieciakhttps://www.linkedin.com/in/robert-kmieciak 

Senior Quality Assurance Engineer. Od ponad pięciu lat związany z Cognifide. Do pracy przychodzi by się uczyć i czerpać od innych - wiedzę, doświadczenie, inspiracje. Ponadto sam chętnie dzieli się tym czego się nauczył, prowadzi treningi wprowadzające dla nowych pracowników, których wcześniej rekrutuje. W pracy najbardziej nie lubi nie mieć zajęcia - zawsze aktywnie szuka zadań. Prywatnie mąż Nataszy, z którą wychowuje dwójkę uroczych szkrabów - sześcioletnią Hanię i niespełna rocznego Stasia. Jego największą pasją jest kolarstwo - sport uchodzący za nudny i raczej indywidualny, a w rzeczywistości zespołowy i bardzo techniczny. Robert to też wielki fan Foo Fighters i Dave'a Grohla.


Ania Żmudzińskahttps://www.linkedin.com/in/anna-zmudzinska 

Absolwentka Biologii. Studiowała także Ochronę Środowiska. Po mat-fizie. Nigdy nie bała się wyzwań i stawiała na doświadczenie, dlatego pracowała zarówno jako operator Bazy Danych, jak i selekcjoner w klubie, barmanka, charakteryzatorka /make-up artist przy filmach, teledyskach, sesjach zdjęciowych, pokazach mody, ambasadorka światowego koncernu kosmetycznego czy piekarz. Obecnie pracuje w firmie państwowej jako "jednoosobowa orkiestra" od administrowania danymi, przez zagadnienia prawa gospodarczego, po jednoosobowy helpdesk. W czasie wolnym pływa, czyta, ogląda i jeździ motocyklem. Jeśli ma możliwość - robi to nad Morzem Śródziemnym. Ostatnio uczy się jak serwisować własny motor i... jak zostać testerem.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia