Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

155. Spotkanie WG .NET - hybrid

Wydarzenie:
155. Spotkanie WG .NET - hybrid
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.10.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawski ej
Adres:
Koszykowa 75
Strona www:
Opis:

Serdecznie zapraszamy, na 155. spotkanie Warszawskiej Grupy .NET, które, dzięki pomocy sponsora oraz dobrej woli wydziału, odbędzie się w murach Wydziału MiNI PW, w sali 329.


Co mamy w planach:

## Prezentacja 1

Prelegent: Rafał Schmidt

Temat: "Twoi klienci kłamią. Przygody z nieszczelnym .NET"

Opis: Klienci kłamią częściej niż nam się wydaje! Nieuzupełnione pola czy niespodziewane wartości to chleb powszedni. Czy jesteśmy w stanie w wygodny sposób zapewnić, że do naszej warstwy aplikacyjnej nie trafią niespełnione kontrakty?

Zmierzmy się z uszczelnianiem naszych zapewnień kontraktowych oraz potencjalnymi wyciekami. Kiedy fail-fast ma sens? Czy obietnica Microsoft o braku NullReferenceException przy użyciu Nullable Reference Types została faktycznie spełniona czy to kolejne nieszczelne okno? Jakie są ograniczenia, czego brakuje w aktualnym rozwiązaniu i czy możemy jakoś pomóc naszemu językowi (analizatory)?

Bio: Na co dzień pracuje w Allegro Pay jako inżynier oprogramowania specjalizujący się w technologiach od Microsoftu, w tym na publicznej chmurze Azure. Wolny czas zazwyczaj spędzam na wycieczkach motocyklowych i różnych grach (planszowych oraz komputerowych).


## Prezentacja 2

Prelegent: Maciek Misztal

Temat: "Private test environments with Azure, AKS & Cloudflare for Desktops & Mobile"

Opis: W ramach tej prezentacji opowiemy sobie, jak w niskokosztowy sposób można połączyć się z prywatnym środowiskiem testowym, bez użycia klasycznych rozwiązań VPN

Bio: Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core.

Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą.

Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji.

Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia