Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

187. WrocławJug - Testowanie dla leniwych & Losowe dane w testach

Wydarzenie:
187. WrocławJug - Testowanie dla leniwych & Losowe dane w testach
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.05.2022 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Ocado Technology Wroclaw
Adres:
Szewska 8
Opis:

Prelekcja 1:


Tytuł:

Testowanie dla leniwych, czyli o hackowaniu automatyzacji testów


Abstrakt:

O tym, że zrobienie dobrej automatyzacji testów jest kosztowne i zabiera dużo czasu, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Na szczęście jest kilka dróg na skróty i dobrych pomysłów, które można wykorzystać. Będzie m.in. o API record & playback testing, snapshot testing, shadow testing, tap compare, service virtualization i wykorzystaniu danych produkcyjnych. Oraz o testach w Google i Twiterze, startupach probujących coś w tej materii zmienić oraz jakie narzędzia open-source można wykorzystać. Dowiecie się też, co wyszło z prób zastosowania tych koncepcji do rzeczywistych projektów i że niejedna "droga na skróty" zaprowadziła w jeszcze głębszy las.


Język: PL


Prelegent: Jacek Wojciechowski

Od ponad 15 lat buduje systemy w Java i .NET jako developer oraz tech leader. Obecnie w RTB House. Wcześniej przez 2 lata budował Snapwatch.io - narzędzie do automatyzacji testów web API. Pracował też m.in. w Dell Boomi (UK), Zoovu (Austria) i Aol (Irlandia).


Prelekcja 2:


Tytuł:

Losowe dane w testach a druga zasada termodynamiki


Abstrakt:

Dane losowe prawdopodobnie nie są pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o testach jednostkowych. Pokażę jednak przypadek, w którym zastosowanie losowości prowadzi do uproszczenia testów i poprawy przejrzystości. Podzielę się rozwiązaniem, które zaoszczędziło mi wiele godzin pracy związanej z utrzymaniem testów. Mam nadzieję, że dla wielu z Was będzie to podejście równie korzystne.

W trakcie spotkania zademonstruję na żywo testowanie za pomocą JUnit oraz quasi-losowych danych wygenerowanych przez narzędzie test-arranger (https://github.com/ocadotechnology/test-arranger/) kodu napisanego w Kotlinie. Będzie to studium przypadku na bazie własnych doświadczeń z rzeczywistego projektu. Rozwój produktu eCom, nad którym pracowaliśmy, wiązał się z dużymi kosztami utrzymania testów, które doprowadziły nas do podjęcia decyzji o optymalizacji. Wypracowaliśmy rozwiązanie oparte o dane losowe i wzorzec projektowy fixture, które świetnie się sprawdziło i nadal się sprawdza w kolejnych projektach nad którymi pracuję.


Język: PL

Prelegent: Marian Jureczko


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia