en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

26. spotkanie Toruń JUG – Functional Programming

Wydarzenie:
26. spotkanie Toruń JUG - Functional Programming
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.10.2016 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Strona www:
Agenda:
  • "FP vs. OOP"
Chciałbym przedstawić moją odpowiedz na pytanie czy konflikt pomiędzy programowaniem funkcyjnym a obiektowym naprawdę istnieje. W tym celu opowiem o trendach w rozwoju języków programowania oraz sposobach obchodzenia ograniczeń narzuconych przez użycie danego języka. Dodatkowo zaprezentuję różnice w zarządzaniu stanem, obsłudze sytuacji wyjątkowych oraz programowaniu generycznym na wybranych przykładach. Prezentacja zawierać będzie kod w językach: Haskell, Scala oraz Java, okazyjnie pojawi się też F# i śladowe ilości teorii kategorii. Spróbuję także uzasadnić dlaczego powstały, powstają i raczej będą powstawać takie biblioteki takie jak javaslang, functionaljava czy fugue.   O prelegencie: Mikołaj Fejzer - Doktorant trudniący się użyciem uczenia maszynowego i eksploracji danych do wspomagania wytwarzania oprogramowania, entuzjasta programowania funkcyjnego. Zawodowo rozwija systemy płatnościowe oraz bankowe, obecnie w firmie 4Finance IT.
  • "Introduction to functional programming in practice"
Tym razem na deskach Toruńskiego JUGa pokażę jak programować funkcyjnie w praktyce. Będzie to live-coding w REPLu Clojure. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w Clojure. Spróbujemy razem opowiedzieć historię i zapisać ją funkcjami. Zapraszam!   O prelegencie: Paweł Kapała - Pragmatic coder @clojure, entrepreneur @kapware married with JVM since 2006!
Opis:
Zapraszamy serdecznie na dwudzieste szóste spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 26 października 2016 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18). Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji. Osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:
  • 2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains
  • 2 × miesięczna subskrypcja na portalu Pluralsight
  • 2 × ebook "Functional and Reactive Domain Modeling" od wydawnictwa Manning
  • 2 × ebook "Practical Unit Testing" od Tomka Kaczanowskiego
Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubu Carpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)   Sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)  
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia