Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#33 Meetup ŁuczniczQA - "Percy oraz Rola QA w dużych projektach korporacyjnych"

33-meetup-luczniczqa-percy-oraz-rola-qa-w-duzych-projektach-korporacyjnych
Wydarzenie:
#33 Meetup ŁuczniczQA
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.05.2022 (wtorek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Danhouse
Adres:
ul. Towarowa 36, Bydgoszcz
Rejestracja:
Facebook:
Agenda:

Tym razem będziemy mieli okazję usłyszeć o procesie QA w projektach dla dużych klientów korporacyjnych, jak i o testach wizualnych przy pomocy narzędzia Percy:

1. "Percy - Narzędzie do automatyzacji testów wizualnych."

Automatyzacja testów wizualnych to rzecz konieczna w każdym projekcie, w którym dotykamy warstwy front-end. W swojej prezentacji przybliżę temat testów wizualnych oraz opowiem o ich ważnej roli w projektach web devowych. Wiedzę teoretyczną utrwalimy podczas krótkiej prezentacji narzędzia Percy.

2. "Rola QA w programie prac dla dużego Klienta koporacyjnego. Przegląd w obszarze różnych faz projektu: definicji i inżynierii wymagań, wytwarzania oprogramowania, szkoleń i wdrożenia"

Zachowanie jakości to jedna z najważniejszych wartości projektu IT. Opowiemy o tym, jak przygotować prace dbając o QA. Omówimy poszczególne etapy Software Delivery Life Cycle. Przybliżymy aktywności inżynierów QA: ceremonie, techniki i narzędzia. Chętnie poznamy też Wasze doświadczenia w interaktywnej sesji Q&A.


Nasi prelegenci:

Mateusz Błoch

Quality Assurance Engineer z prawie 4-letnim doświadczeniem. Obecnie pracuje w Wunderman Thompson Technology, gdzie zajmuje się jakością oprogramowania oraz optymalizacją procesów jego wytwarzania. W wielu projektach zdobywał praktyczną wiedzę o testach wizualnych, biorac także udział w badaniach narzędzi do ich automatyzacji. Prywatnie fan gier komputerowych oraz jazdy rowerem.

Przemysław Herman

Menedżer projektów w Wunderman Thompson Technology z 15-letnim doświadczeniem w branży IT. Od 5 lat zarządza projektami IT i programami prac dla dużych Klientów korporacyjnych z sektorów takich, jak: finanse i ubezpieczenia, lotnictwo, programy lojalnościowe, moda. Jako praktyk wdraża metodyki zwinne, szkoli i trenuje zespoły. Wspiera działania Research&Development, zarządzanie zmianami i tworzenie procesów wewnętrznych. Z zamiłowania podróżnik i fan gier planszowych.

Opis:

"Coś się kończy coś się zaczyna" - dopiero co zdążyliśmy ochłonąć po pierwszym od dawna spotkaniu w formie stacjonarnej, a już przyszedł czas zakończenia... sezonu meetupowego! Dlatego też pragniemy zaprosić was na ostatni w tym sezonie meetup - lecz również w formie stacjonarnej!

Spotkanie odbędzie się 10.05 (wtorek) o godzinie 17:30. Tym razem gospodarzem oraz sponsorem jest firma Wunderman Thompson mieszczącą się w budynku "Danhouse" przy ulicy Towarowej 36 w Bydgoszczy. Pamiętajcie, że na wydarzenie obowiązuje rejestracja/posiadanie biletu (wszystko poprzez portal Evenea.pl) ze względu na ograniczoną liczbę miejsc!

W rolach prelegentów wystąpią Mateusz Błoch oraz Przemysław Herman. Tradycyjnie również po części "wykładowej" zapraszamy na poczęstunek oraz networking! :)

Rejestracja na wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/33luczniczqa/


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia