en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

35. Toruń JUG

Wydarzenie:
35. Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.10.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Strona www:
Opis:

"Porty i adaptery"

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przebudować całą aplikację, bo trzeba dodać nowe pole na frontendzie? Albo gdy zmiana organizacji tabel w DB zmieniała całą Twoją domenę? Jak radzić sobie ze zmieniającym się światem i wymaganiami? Jak utrzymywać porządek wewnątrz aplikacji i skupiać się na jej domenie? Jak sprawić, by zewnętrzny świat stał się detalem implementacyjnym? Odpowiedzią jest architektura portów i adapterów.

Na prezentacji opowiem o doświadczeniach z budowaniem aplikacji, gdzie Twoja domena jest najważniejsza i odpowiem m. in. na pytania:

  • Co mi to da? 
  • Jak to zrobić? 
  • Na co uważać? 
  • Dlaczego to jest trudne?"

O prelegencie:

  • Dominik Przybysz - większość zawodowego życia spędził pisząc w językach na JVMa, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie lub shellu. Aktualnie developer w TouKu, committer Apache Aries oraz kotrybutor kilku opensource'owych projektów. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review. 


"Serverless czyli jak zbudować aplikację bez serwera (za darmo)"

Będzie o XaaS, architekturze serverless, AWS Lambda. Opowiem dlaczego te rozwiązania są interesujące i zyskują popularność. Wreszcie pokażę z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć budując aplikację opartą o AWS Lambda na przykładzie aplikacji, która procesuje statysytyki z gry World of Tanks. Na konieć pokażę krótkie demo i udowodnię wam jak prosto jest zacząć swoją przygodę z AWS Lambda ... za darmo :-)


O prelegencie:


  • Łukasz Wachowicz - kiedyś developer i geek. Orędownik Software Craftsmanship i Clean Code. Później tech leader w dużych projektach w branży automotive. Teraz zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży, architekturą, wsparciem projektów i wciąż ma ten sam fun z pracy w branży IT co ponad 10 lat temu gdy zaczynał karierę zawodową. A przede wszystkim tata dwóch łobuzów 
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Toruń

Droptica
Software House

Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
PHP, JavaScript
typ projektów:
projekty dla klientów
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia