Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#42 O Serverless i Blazor

Wydarzenie:
#42 O Serverless i Blazor
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
26.02.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Co\\Walk HUB Coworking & Biura
Adres:
Franklina Delano Roosevelta 10 B
Strona www:
Agenda:

Przedstawiamy Wam kolejną świetną agendę.

Czekają Was dwie prezentacje z różnych sfer IT.


1. Serverless, wolność czy ograniczenia - Michał Malec (Idemia)

2. Blazor w praktyce – Czy C# w przeglądarce jest banalny? - Mariusz Bojkowski

Opis:

Serverless, wolność czy ograniczenia

Sesja wprowadzająca do świata Serverless obejmująca najważniejsze serwisy oferowane przez AWS, które umożliwią rozpoczęcie tworzenia bezserwerowego API. Podczas prezentacji przedstawię:

1. AWS Lambdę

2. API Gateway

3. Serverless Application Model

Zwrócę również uwagę na zalety oraz ograniczenia podejścia bezserwerowego.

Prezentacja zakończona będzie krótkim demo i uruchomieniem prostego serverless API.


Michał Malec - Dwa lata temu zacząłem interesować się AWSem i możliwościami jakie dostarcza. Od tego czasu stale pogłębiam swoją wiedzę zdobywając nowe umiejętności i doświadczenie. W ten sposób udało mi się nawet zdobyć kilka certyfikatów z AWS. Podczas codziennej pracy jako DevOps w Idemii między innymi zajmuję się tworzeniem infrastruktury oraz innych rozwiązań wdrażanych w publicznej chmurze


Idemia Poland R&D pracuje nad własnymi produktami, w całkiem niezłym Agile’u. Specjalizuje się w wirtualizacji klasycznych narzędzi – rozwija elektroniczną wersję karty SIM, kart płatniczych, dowodów tożsamości. Firma wprowadzana na rynek również aplikacje do weryfikacji tożsamości z użyciem biometrii, dzięki którym skan twarzy lub odcisku palca wystarczy do otwarcia telefonu, a skan dłoni, aby wejść do biura, czy na stadion sportowy.

W łódzkim oddziale zatrudnia już niemal 300 Developerów – doświadczonych ekspertów technicznych. Mimo, że jest już sporą firmą, dba o to, by nie zatracić start-up’owej kultury pracy, w której nie brak bezpośrednich rozmów i zaangażowania na każdym szczeblu.

Więcej info na stronie: faceidemia.com.pl


Blazor w praktyce – Czy C# w przeglądarce jest banalny?

Blazor jest nowatorskim rozwiązaniem pozwalającym na uruchomienie .NET w przeglądarce. Czy C# zamiast JavaScript brzmi kusząco? Zobaczmy jak wygląda to w praktyce. Czy jest to czysta przyjemność? A może jest też ciemna strona?

Zajmuję się Blazor’em od roku. Nie jest to jednak krótko – przez większość czasu Blazor był ciągle ‘preview’. Tak naprawdę jest on nadal tylko częściowo wspierany. Jednak technologia jest bardzo obiecująca i chcę się z Wami podzielić moim doświadczeniem.


Nazywam się Mariusz Bojkowski. Świadczę usługi programistyczne ponad 14 lat. W czasie mojej kariery współpracowałem z ludźmi z różnych części świata (Ameryka, Wielka Brytania, Szwajcaria, Dania, Indie, itd.). Pracowałem zarówno w Polsce jak i za granicą. Tworzyłem oprogramowanie dla wielu branż z wykorzystaniem szerokiego wachlarza technologii.

Obecnie świadczę usługi i konsultacje głównie w dziedzinach Microsoft – C#, .NET, Blazor, Azure.


Jestem prelegentem. Prowadzę szkolenia i warsztaty z szeroko pojętych dyscyplin programowania i architektury.


Moja strona: https://MariuszBojkowski.pl/


Do zobaczenia!Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia