Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

48. Toruń JUG

Wydarzenie:
48. Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.01.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Strona www:
Opis:

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku, a zarazem czterdzieste ósme spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę 30 stycznia w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18), w sali S9.


Aby w Nowym Roku nie było za łatwo, zaczniemy go ambitnie - 2x45 minut o programowaniu funkcyjnym i Scali - tylko dla twardych zawodników...i zawodniczek oczywiście :D


Wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Już teraz zachęcamy Was do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się i przybędą na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków (pamiętajcie o podaniu adresu email). Do rozdania mamy:


2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/)

2 × ebook od wydawnictwa Manning (https://www.manning.com)


Nagranie spotkania sponsorowane jest zaś przez firmę Simplito (https://simplito.com) i dzięki Nim będziecie mogli zobaczyć je na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG)


Jak zwykle, już po wszystkim zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar. Będzie to świetna okazja do tego aby poznać się lepiej, porozmawiać o spotkaniu i miło wspólnie spędzić wieczorny czas :-)


  • "Wprowadzenie do Scali poprzez FP (i do FP poprzez Scalę)"


Chciałbym Wam pokazać z jednej strony jak pewne podejścia "paradygmatu funkcyjnego" mogą poprawić nasze codzienne programowanie (choć dla hardkorowych OOP mogą na pierwszy rzut oka być herezją), a z drugiej jak ta dziwna składnia Scali w praktyce pomaga te podejścia przekuć na kod. A ponieważ ostatnio Java trochę "przyśpieszyła", to będą również liczne odniesienia do tegoż języka (oraz innych jak np. Kotlin)


O prelegencie:


Paweł Włodarski - od ponad 12 lat programuję legalnie i płacę podatki. Ostatnie 5 lat w zasadzie programowałem w Scali, jakkolwiek trochę mi się znudziło i od kilku miesięcy robię Kotlina na Springu i Androidzie. W kwestiach społecznościowych działam na JUG Łódź. No i zarobkowo robię zdjęcia...mogę coś cyknąć po znajomości.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia