Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

6 Rozmowy o mieście - Miasto: otwarte dane

Wydarzenie:
6 Rozmowy o mieście - Miasto: otwarte dane
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.06.2017 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Miasto Lublin
Adres:
Plac Króla Władysława Łokietka 1
Strona www:
Opis:
29 czerwca, czwartek, godz. 17:00-19:30, Lublin, Ratusz, s. 24, II piętro

Gośćmi będą osoby zajmujące się publicznym udostępnianiem danych o mieście: Wojciech Sańko i Paweł Cal (Koduj dla Polski) oraz Łukasz Prażmo (GIS-expert). Pokażą oni aplikacje służące zbieraniu i udostępnianiu danych oraz infografiki pomagające mieszkańcom w ich rozumieniu.

Różne instytucje i urzędy gromadzą ważne dane statystyczne, do których dostęp publiczny jest utrudniony tylko dlatego, że nie stworzono do tego odpowiednich narzędzi. Wiele danych zbierają i publikują społecznie sami mieszkańcy, co podpowiada administracji publicznej, jakie są społeczne potrzeby, wygodne rozwiązania oraz zastosowania gotowych rozwiązań.

Które dane mogliby zbierać wolontariusze, a które automatycznie urządzenia? Jak należałoby je przedstawiać, aby uchwycić istotne informacje? Czy nasze miasto w pełni wykorzystuje dostępne technologie? Jakie dane o mieście są dostępne, jakich brakuje, jakie są wyzwania Lublina w tym zakresie? O tym wszystkim chcemy porozmawiać na spotkaniu.

Ramowy plan:
30 min.
Wojciech Sańko, pomysły w ramach "Koduj dla Polski", np.:

15 min.
Łukasz Prażmo, pomysły firmy GIS-Expert: infografiki statystyczne,
wizualizacje krajobrazu miejskiego, narzędzia do konsultacji społecznych - http://gis-expert.pl/blog/

15 min.
Paweł Cal, Krzysztof Kowalik, pomysły dla Lublina w ramach "Koduj dla Polski" np.:

Dyskusja
Zapraszamy społeczników i ludzi ze świata technologii! Może warto stworzyć jakieś rozwiązanie technologiczne służące mieszkańcom Lublina?

Rozmowy o mieście 2017 są inicjatywą Forum i Rady Kultury Przestrzeni z okazji 700 lecia Lublina, zaplanowaną jako comiesięczne, otwarte spotkania, na których po krótkiej prezentacji zapraszamy do pytań i swobodnej dyskusji o przyszłości naszego miasta.

Partnerzy:

Zachęcamy także wszystkich do przybycia na spotkanie transportem zrównoważonym: pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem. Osoby z niepełnosprawnością, prosimy o kontakt. Zapewniamy pomoc w wejściu na II piętro.

Z poważaniem

Jan Kamiński
Rada i Forum Kultury Przestrzeni
www.fkp.ulublin.eu
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1779552368736619/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia