en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

65. PLSSUG w Katowicach

Wydarzenie:
65. PLSSUG w Katowicach
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
03.11.2016 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Altkom Akademia S.A.
Adres:
Plac Generała Józefa Bema 2 Wejście C
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
  • 18:10 - 19:10 — "Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w T-SQL" - Damian Widera
  • 19:10 - 19:30 — Przerwa integracyjna, networking
  • 19:30 - 20:30 — "SQL czy NoSQL? Czyli JSON w SQL Server 2016" - Maciej Sobura
  • 20:30 - 20:45 — Zakończenie spotkania.
Opis:
Dzień dobry! Zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie naszej grupy. W związku z odbywającą się konferencją PASS Summit postanowiliśmy wyjątkowo zmienić termin naszego spotkania. Za to będziemy mieli dwóch świetnych prelegentów na miejscu i dwie ciekawe sesje dotyczące SQL Server. W tym miesiącu mamy do rozlosowania voucher na szkolenie w firmie Compendium! Zapraszamy, może Tobie się poszczęści? Spotykamy się - UWAGA - nietypowo - w czwartek 3 listopada 2016 r. od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2   Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację (a także o anulowanie rezerwacji jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału w spotkaniu). Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w T-SQL Funkcje okienkowe po raz pierwszy pojawiły się w SQL Server 2005 i od tego czasu na zawsze zmieniły oblicze programowania T-SQL. Kolejne wersje SQL Server cieszyły nas nowymi możliwościami, które zawsze pozwalały na lepsze i wydajniejsze programowanie. Na mojej sesji pokażę, w jaki sposób rozpocząć zabawę z tymi funkcjami i gdzie tak naprawdę można je dobrze wykorzystać.
  • DAMIAN WIDERA
Od 10 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki “Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu konferencjach. Posiada certyfikaty firmy Microsoft: MCT, MCITP-DBA, MCITP-DD, MCSD.NET oraz tytuł MVP w kategorii SQL Server. SQL czy NoSQL? Czyli JSON w SQL Server 2016 - Wreszcie! Taki okrzyk padł z ust wielu specjalistów baz danych po zobaczeniu listy nowych funkcjonalności dostępnych w MS SQL Server 2016, na której w końcu znalazło się wbudowane wsparcie dla obsługi formatu JSON. Co prawda funkcjonalność ta nie jest tak rozbudowana jak choćby ta od lat dostępna dla formatu XML, ale warto się jej przyjrzeć z bliska, bo a nuż znajdziemy w niej również coś dla siebie?
  • MACIEJ SOBURA
Od 7 lat rozwijam oprogramowanie i systemy w oparciu o technologie firmy Microsoft, od czasu do czasu wykorzystując do tego różne alternatywy. Na co dzień optymalizuję, przyśpieszam i dłubię w bazie MS SQL Server (od wersji 2008 po 2016). Jestem fanem dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami od czasu mojej pierwszej konferencji SQL Day na której regularnie bywałem jako uczestnik, a w tym roku po raz pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni) jako speaker :-)
Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Katowice

KLDiscovery Ontrack
firma technologiczna

Katowice
technologie:
Docker, MVC, C++, ASP.NET, C#...
typ projektów:
własny produkt
2 oferty pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
15 ofert pracy
 
Accenture
firma technologiczna

Katowice, Łódź
technologie:
PHP, Java, ABAP, SQL, C...
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia