Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

83. WrocławJUG

Wydarzenie:
83. WrocławJUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.11.2017 (poniedziałek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pub Wędrówki
Adres:
Podwale 37/38
Prelegenci:
Opis:

System.out.println("Czy dobrze jest tak logować?"); 

logger.warn("Oczywiście nie!"); 

Logować czy nie logować: to NIE jest pytanie! 

Postawmy sprawę jasno: wypluwanie wiadomości z dziennika bezpośrednio na wyjście standardowe / konsolę jest nie do przyjęcia. 

Wszyscy chcielibyśmy żyć w idealnym świecie, w którym zarówno nasze programy, jak i ich użytkownicy, zachowują się przewidywalnie. Ale rzeczywistość pokazuje coś zgoła odmiennego: mają miejsce wypadki, których nie sposób przewidzieć, zatem powinniśmy zrobić co w naszej mocy, by się na nieprzewidywalne jakoś przygotować. Logowanie jest częścią tych przygotowań. Pozwala szybciej i łatwiej zrozumieć nasze systemy w środowisku produkcyjnym. 

Podczas prezentacji zobaczymy jak logować różności w Javie wykorzystując SLF4J i Logback. Zaczniemy od czegoś naprawdę prostego: zwykłego "Hello World!". Później dołączymy biblioteki do logowania (przy pomocy Gradle'a), skonfigurujemy, przyjrzymy się rozmaitym opcjom w konfiguracji. Poźnej spróbujemy wziąć na tapet wielowątkową aplikację webową, żeby zobaczyć różne smaczki SLF4J i Logbacka. 


Ta prezentacja stanowi część pierwszą miniserii o logowaniu. Następna część (tydzień później) będzie się skupiać na logowaniu zdalnym przy założeniu, że audytorium jest zaznajomione z podstawami logowania. Nie przejmuj się jeśli jeszcze nigdy nie udało ci się wypisać niczego do logów w Javie. Jeśli programujesz w jakimkolwiek języku (HTML się nie liczy ;-) ), ta prezentacja pozwoli ci zrozumieć (nie tylko) podstawy logowania i część drugą. 


Spotkanie prowadzi: Piotr Przybył


Bio: Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Freelance Software Gardener, od kilku lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych i zwykle przycinający Javę do kształtów pożądanych przez klientów. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Prelegent na JDD, GeeCON i innych.


Poziom trudności: podstawowy


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia