Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#9 Meetup ŁuczniczQA - Testy na sterydach

Wydarzenie:
#9 Meetup ŁuczniczQA
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
08.03.2019 (piątek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka Główna UKW
Adres:
ul. Karola Szymanowskiego 3, Aula A.2.40 , wejście A i B, I piętro
Rejestracja:
Facebook:
Agenda:

1. Selenoid + Allure - czyli Selenium Grid i raporty z testów na sterydach.

- Michał Ślęzak


Podczas swojej prezentacji jako pierwsze przedstawię wam Selenoid, który jest implementacją Selenium Huba w Go. Co stanowi o jego wyjątkowości? Szybkość, możliwość nagrań video z testów czy też możliwość korzystania z VNC podczas nich. Drugim narzędziem, o którym będzie mowa jest Allure, czyli moim zdaniem najlepsze obecnie narzędzie do tworzenia raportów z testów automatycznych. Na koniec pokażę jak oba te narzędzia zintegrować.


2. Ciągła integracja w świecie IoT - "Mission Impossible" czy "A last hope"?

- Dawid Pacia | https://www.linkedin.com/in/paciadawid/


Zabiorę uczestników w podróż do świata IoT. Będzie to rozmowa o wyzwaniach, z którymi zmierzy się każdy tester. Przedstawię zagrożenia, zagrożenia i pułapki, ale także dobre praktyki i praktyczne podejście do automatyzacji testów E2E dla rozwiązań IoT w podejściu CI. Przykłady techniczne zostaną przedstawione za pomocą języków Python i obsługiwane przez fizyczne urządzenia.


3. Bring your problem, share your idea

- Ania Pacia i Dawid Pacia | https://www.linkedin.com/in/annapacia/


Znudzony jednoosobowymi wystąpieniami pokazowymi?Masz dość akademickich warsztatów? Pragniesz otwartej dyskusji na temat QA w łatwej atmosferze? To nie jest przemówienie konferencyjne. Ani warsztaty. To nie jest dyskusja panelowa. Ani seminarium, ani demonstracja na żywo.To jest niekonwencjonalność - spotkanie prowadzone przez uczestników, w którym transfer wiedzy, rozwiązywanie problemów, dzielenie się doświadczeniami i budowanie relacji odbywa się w tym samym czasie i przestrzeni. Czy istnieje problem "testowania", który daje ci nieprzespane noce i pragniesz inteligentnego rozwiązania? Czy wymyśliliście szybką naprawę "problemu IT" i chcecie oświecić innych? A może masz ochotę rozmawiać o świecie testowym w miłej i przyjaznej atmosferze?Jeśli twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi "tak", przyjdź do naszej niekonwencjonalności i doświadcz synergii burzy mózgów z pierwszej ręki.


O PRELEGENTACH:


Michał Ślęzak

Software Developer In Test w Artistgrowth.com. Od kilku lat zajmuje się automatyzacją testów. Pisze bloga, w którym skupia się na automatyzacji testów testingplus.me. Jest aktywny jako jeden z liderów ptaq.org - poznańskiego meetup'u skupiającego społeczność testerów.

Jeden z twórców TestingParrot - podcastu skupionego na tematach około testowych.

Publikował dla Programista Magazyn oraz testuj.pl. Poza karierą zawodową interesuje się marketingiem oraz produktywnością.


Dawid Pacia

1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lead. Ostatnie 10 lat w Krakowie i 5+ w testach. Stworzył pierwsze środowisko testowe "Internet of Pets". Tech freak, który śledzi wszystkie najnowsze technologie (i wdraża je na własną rękę). Fan podejścia Agile do zarządzania projektami i produktami. Nagrodzony jako "Ludzie Testowania 2018".


Prowadzi i wspiera najlepszy i najszczęśliwszy zespół ds. Kontroli jakości! Aktywny mówca (i podróżnik) po całym świecie (łączy obie pasje). Organizator i pomysłodawca pierwszego regularnego spotkania ukraińskiego QA "UkrainQA"


Ania Pacia

Ania jest absolwentką filologii angielskiej i zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę zawodową rozpoczęła w korporacji finansowej, gdzie poznała zawiłości wielkiego biznesu. Po dwóch latach postanowiła spróbować nieznanego, a teraz z zapałem przegląda świat IT oczami Scrum i Agile.Obecnie kieruje zespołem administratorów baz danych produktów, którzy zarządzają systemem ERP międzynarodowego dystrybutora produktów IT. Po godzinach pomaga organizować spotkania otwarte i konferencje. W pełni zgadza się ze stwierdzeniem, że brak komunikacji prowadzi do frustracji, dlatego bardzo ceni przejrzystość Agile, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.Jej przyjaciele nazywają ją typową "Polską Matką". Jest wielką fanką Minionów i Roberta Lewandowskiego.

Opis:

W marcu jesteśmy bardzo gościnni - 8 marca (w piątek) poznacie trzech prelegentów, którzy przyjadą specjalnie dla Was z Poznania i Krakowa! :)


Spotykamy się w nowym miejscu! - Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy


Zapowiada się intensywny, bogaty w treści i inspirujący meetup!


UWAGA - tym razem meetup rozpocznie się o 17, a zakończy o 19!

Jeśli to dla Was za krótko, to możemy się spotkać w mniej oficjalnych okolicznościach po meetup'ie. Ostatnio część chętnych osób wybrała się wspólnie na pizzę w centrum miasta po meetup'ie - nie ma to jak networking!


Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia