Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

93. WrocławJUG [HARD][PL] warsztat JVM

Wydarzenie:
93. WrocławJUG [HARD][PL] warsztat JVM
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.04.2018 (sobota)
Godzina:
09:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biuro Sii Wrocław
Adres:
Gwiaździsta 66
Prelegenci:
Opis:

WrocławJUG wraz z firmą Sii oraz Symentis zapraszają na warsztaty z Jarkiem Pałką, pt.: "JVM: przez dziurkę od klucza". Ilość miejsc jest mocno ograniczona, dlatego prosimy o roztropne zapisywanie się na te warsztaty. Dla nieusprawiedliwionych nieobecności będą wyciągane konsekwencje!


Warsztaty zaczynamy o 9:00, ale biuro będzie otwarte już od 8:30. Przynieście ze sobą swoje laptopy!


Opis warsztatów:

# JVM: przez dziurkę od klucza


JVM to złożona maszyna, która napędza nasze systemy. Codziennie w pocie czoła przerzuca terabajty obiektów pomiędzy kolejnymi generacjami w GC, generuje strumienie optymalnego kodu skompilowanego przez jeden z kompilatorów JIT, w międzyczasie próbując dogadać się z systemem operacyjnym. Jednak nie zawsze w naszej maszynowni wszystko przebiega zgodnie z planem. Gdzie szukać informacji? Jak odczytywać i interpretować wartości metryk? Kiedy winny jest JVM, nasza aplikacja, a w jakim przypadku system operacyjny?


Poziom trudności: HARD


Język warsztatów: Polski


Prelegent: Jarosław Pałka


Bio:


Jarek Pałka - od ponad 10 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury". Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP i autor bloga.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia