Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

AI w praktyce: zastosowanie sieci neuronowych oraz w IoT

ai-w-praktyce-zastosowanie-sieci-neuronowych-oraz-w-iot
Wydarzenie:
AI w praktyce: zastosowanie sieci neuronowych oraz w IoT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
14.03.2024 (czwartek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kompleks Biurowy Francuska
Adres:
Francuska 34
Opis:

Wszyscy o niej mówią, nadal mało kto wykorzystuje ją na co dzień w swoich projektach. Tymczasem z badań Bank of America wynika, że do 2030 roku aż 70% zadań wykonywanych przez programistów może zostać zautomatyzowanych przy użyciu sztucznej inteligencji. Nie spotkamy się jednak, by nią straszyć, ale po to, by pokazać, jak wykorzystują ją inni w codziennej pracy i jak Ty możesz ją zastosować do własnych celów.

Swoje rozważania na temat rodzajów sieci neuronowych i przykładów ich zastosowania z użyciem biblioteki Tensorflow przedstawi najpierw prof. Paweł Kasprowski, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej i Przetwarzania Danych Politechniki Śląskiej. Jest też uczelnianym koordynatorem Priorytetowego Obszaru Badawczego Sztuczna Inteligencja i Przetwarzanie Danych.


Jak przyznaje, w ostatnich czasach możliwości sieci neuronowych zaskakują nawet ich twórców. Jednak warto wiedzieć, że „sieć neuronowa” to pojęcie bardzo pojemne, istnieje bardzo wiele typów sieci, które mają różne zastosowania. Dlatego podczas prezentacji pokaże zastosowania najprostszych sieci „gęstych”, aby przejść do sieci konwolucyjnych i wreszcie do sieci rekurencyjnych (przechowujących stan). Postara się też pokazać działające przykłady i udostępni kod, który może zostać wykorzystany w Waszych projektach.


Następnie będzie okazja posłuchać, jak łącząc IoT i AI można tworzyć urządzenia typu smart. Marcin Kurka pokaże cykl, dzięki któremu można stworzyć swój własny model AI i jak go następnie wykorzystać do własnych celów. Marcin oprze się na doświadczeniach swojej pracy, bo od 4 lat jest w Vattenfall programistą IoT zajmującym się protokołami komunikacyjnymi między urządzeniami oraz zbieraniem danych.

I na koniec, by dodać energii szarym komórkom do dalszej dyskusji w kuluarach, nie zabraknie pizzy.


Partnerem wydarzenia jest GTC - właściciel Kompleksu Biurowego Francuska w Katowicach.


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia