Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Allegro Tech Live #13 - Cyfrodziewczyny

Wydarzenie:
Allegro Tech Live #13 - Cyfrodziewczyny
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
05.08.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Agenda:

18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie

18:10 - 19:00 - Dyskusja

(zachęcamy do zadawania pytań na czacie!)

Opis:

Allegro Tech Live to nowa (w 100% zdalna) odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :)


A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream. Widzimy się na czacie!


Zapraszamy na wydanie specjalne Allegro Tech Live, na które zaprosiliśmy autorkę książki “Cyfrodziewczyny, pionierki polskiej informatyki” Karolinę Wasielewską oraz Biankę Siwińską - Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.


OPIS

Czy wiesz w którym roku powstał pierwszy polski komputer? Gdzie wykorzystywane są komputery Odra? Jak w czasach PRL zdobywano dostęp do elektroniki z zachodu mimo embarga?


A czy wiesz, że pionierkami informatyki w Polsce były kobiety?


Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego porozmawiamy o Polkach, które jako pierwsze konstruowały komputery i tworzyły języki programowania. Aż do lat 80tych na równi z mężczyznami tworzyły zręby polskiego IT.


BIO

Karolina Wasielewska

Dziennikarka radiowa, autorka bloga Girls Gone Tech o kobietach w naukach ścisłych i branży technologicznej, prelegentka na konferencjach i panelach dotyczących różnorodności w IT. W czerwcu 2020 r. opublikowała reportaż "Cyfrodziewczyny. O pionierkach polskiej informatyki", którego bohaterkami są pierwsze polskie programistki i konstruktorki komputerów w PRL.


Bianka Siwińska

Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Jej pasją jest budowanie zmiany w świecie technologii. 14 lat temu, będąc studentką zainicjowała pierwsze, pionierskie działanie na rzecz zwiększenia udziału kobiet w technologiach – akcję Dziewczyny na politechniki!. Wzięło w niej do tej pory udział 200 000 licealistek, a udział kobiet na uczelniach technicznych wzrósł o 10%.


Jest naukowczynią, aktywistką i menadżerką. Zarządza Fundacją Edukacyjną Perspektywy. W jej ramach wraz z zaangażowanym zespołem rozwija takie projekty jak „ IT for SHE”, „ Nowe Technologie dla Dziewczyn”, „ Shesnnovation Academy”, „ Lean in STEM” i inne.


Jest też twórczynią „ Perspektywy Women in Tech Summit” – najważniejszego wydarzenia dla kobiet w technologiach w Europie.

Spotkanie poprowadzą pracownicy Allegro - Asia Dębska i Adam Dubiel.


Asia Dębska (Allegro)

HRBP dla obszaru technologii i data w Allegro, pasjonatka tematów związanych z tematyką gender i diversity.


Adam Dubiel (Allegro)

Programista, Menedżer zespołów technologicznych & Product Owner. Pasjonat programowania i tworzenia użytecznych i satysfakcjonujących klienta rozwiązań technologicznych.


Asia i Adam wspólnie prowadzą wykład “Gra o sumie niezerowej” w trakcie którego opowiadają czym są podświadome przekonania i jak mogą wpływać na różnorodność w pracy.


Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1368897713301992/


Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1368897713301992/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia