Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Allegro Tech Live #3

Event:
Allegro Tech Live #3
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
08.04.2020 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Online Event
Address:
On your computer
Agenda:
  • 18:00 - 18:05 - Powitanie
  • 18:05 - 18:40 - Practical guide to performance Benchmarks - automatically detect inefficient code like Google - Paulina Sadowska
  • 18:40 - 18:50 - Przerwa
  • 18:50 - 19:30 - Stan wyjątkowy zawsze smaczny i zdrowy - krótka podróż po obsłudze wyjątków, Łukasz Wojtach
Description:

Allegro Tech Live to nowa (w 100% zdalna) odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :)


A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream. Widzimy się na czacie!



1. Practical guide to performance Benchmarks - automatically detect inefficient code like Google


Tworzenie wydajnych aplikacji Androidowych nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy nad jednym projektem pracuje wiele zespołów. Nie wszystkie problemy łatwo zauważyć w profilerze, a gdy już je znajdziemy, poprawa nieoptymalnego kodu bez zmiany jego działania bywa czasochłonna.


A co jeśli można inaczej?


W prezentacji przedstawię, na praktycznych przykładach, jak korzystając z biblioteki Benchmark, można łatwo eksperymentować i wykrywać pogorszenia wydajności.

Pokażę też jak Google wykorzystuje Benchmarki w zintegrowanym z CI narzędziu, które pozwala na automatyczne wykrycie potencjalnych problemów z wydajnością tuż po wprowadzeniu nowych zmian w kodzie.


2. Stan wyjątkowy zawsze smaczny i zdrowy - krótka podróż po obsłudze wyjątków, Łukasz Wojtach


Kiedyś w świecie androidowym królowała java w wersji 6. Potem nadszedł kotlin i przed programistami otworzyło się mnóstwo fajnych możliwości. W kwestii obsługi wyjątków utraciliśmy jednak checked exceptions. Kompilator już nam nie podpowie, jakich błędów możemy się spodziewać wołając daną funkcję. I co teraz?


Czy robić try - catch u źródła, czy też raczej przy warstwie UI? Czy null jest nadal passe, czy już trendy? A może używać klasy Result do komunikacji o napotkanych błędach? Tylko dlaczego Kotlin nie pozwala na użycie Result jako zwrotki z funkcji? I dlaczego ja właściwie ciągle muszę o tym myśleć?!

O tym i wielu innych zagwozdkach, które potrafią psuć dobry humor przy pisaniu kodu.

Profile of employers

Similar events