AWS User Group Wrocław Meetup - 21.04.2026 [PL]
18:00 - Wprowadzenie od organizatorów AWS User Group Wrocław
18:15 - Lekcja z Bliskiego Wschodu: Multi - AZ to nie jest plan na wojnę [PL] - Wojtek Szczepucha
19:00 - Networking & pizza
19:30 - YAMLologia stosowana - niech devi grają kartami, które ty rozdajesz [PL] - Jakub Dzieszkowski
20:30 - Networking
Zapraszamy na kolejne spotkanie AWS User Group Wrocław! Tym razem gościmy w biurze naszego sponsora - firmy Sii przy ul. Na Ostatnim Groszu 3.
Jak zawsze - pizza i napoje zapewnione
Sii Wrocław, ul. Na Ostatnim Groszu 3
Lekcja z Bliskiego Wschodu: Multi-AZ to nie jest plan na wojnę
Drony uderzyły w data center AWS. Usługi padły. Internet się zdziwił. Nie powinien.
Na tej sesji rozłożymy na czynniki pierwsze to, co Bliski Wschód pokazał boleśnie i konkretnie: granice odpowiedzialności AWS, różnicę między Multi-AZ a Multi-Region i co możesz zrobić, zanim następnym razem coś trafi w fizyczną infrastrukturę.
Wojtek Szczepucha od lat porusza się w świecie AWS - od architektury przez bezpieczeństwo, po tłumaczenie trudnych tematów na ludzki język. Prowadzi PoznajAWS.pl i kanał YT livinginacloud, gdzie po polsku i bez owijania w bawełę pisze o tym, co w chmurze działa - i dlaczego czasem nie działa. Wierzy, że najlepsze lekcje z chmury przychodzą wtedy, gdy coś się posypie. Najlepiej nie u Ciebie.
YAMLologia stosowana - niech devi grają kartami, które ty rozdajesz
Opowieść o zarządzaniu konfiguracją, platform engineeringu w wersji lite i nieoczywistych wyzwaniach przy jego wdrażaniu. Będzie o międzymordziach ludzkich, o żalach, których nie da się scommitować, i o tym, jak wdrożenie ArgoCD w federacji rozproszonych repozytoriów wpłynęło na stan psychosomatyczny całego zespołu. Nacisk na storytelling - nie na slajdy z architekturą.
Jakub Dzieszkowski - miłośnik platform engineeringu i produktowego podejścia do infrastruktury, z obsesyjnym naciskiem na UX (nie mylić z UI) wewnętrznych narzędzi. Sympatyk AWS, choć ma na koncie kilka skoków w bok z GCP - bez wyrzutów sumienia. Aktualnie engineering manager zespołu platformowego, bo zauważył, że ludzie są ciekawsi niż technologia.
See an error in the description or event details?
Log in, by zgłosić zmianę.