Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

[BIA] Azure Workshops #3

Wydarzenie:
[BIA] Azure Workshops #3
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.04.2019 (sobota)
Godzina:
09:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Białostocki Park Naukowo Technologiczny
Adres:
ul. Żurawia 71
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy na trzecie już warsztaty organizowane przez Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku. Ich tematem będzie Serverless, a poprowadzi je Beata Zalewa.

Warsztaty odbędą się 23 marca, w sobotę i rozpoczną się o godzinie 9:00. Potrwają około 8h wliczając przerwy, w tym około półgodzinną na zjedzenie posiłku.

Na warsztatach oprócz góry przydatnych informacji i dobrej zabawy ogarniemy coś do picia i jedzenia byście nie musieli się o nic martwić i w spokoju zająć się pochłanieniem wiedzy, którą ma nam do zaoferowania Beata.


A teraz kilka słów o prowadzącej. Beata działa w branży od kilkunastu lat. Programista, administrator, konsultant i wdrożeniowiec, freelancer (zalnet.pl). Od 2010 roku prowadzi szkolenia jako certyfikowany trener (Microsoft Certified Trainer). Autorka artykułów (IT Professional, Lubelski Programista) i blogerka (blog.zalnet.pl). Pracuje głównie z produktami firmy Microsoft takimi jak C#, Microsoft SQL, SharePoint Server on-premise i SharePoint Online, Azure, ale takie produkty jak MySQL, Oracle czy WordPress nie są jej obce. Mama 14-letniej Darii, którą stara się zarazić pasją do programowania. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i uwielbia poznawać nowych ludzi.


Tytuł: Security w Azure


Dzięki bezserwerowym aplikacjom możemy skupić się na tworzeniu i zarządzaniu aplikacjami, a nie infrastrukturą. Możemy zająć się tworzeniem aplikacji i nie martwić się koniecznością tworzenia nowych lub utrzymywaniem i naprawą istniejących serwerów. Azure dostarcza w pełni zarządzaną platformę obliczeniową o wysokiej niezawodności i skutecznych zabezpieczeniach. Dzięki skalowaniu na żądanie możemy zwiększać zasoby obliczeniowe wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebujemy i nie musimy już alokować większych zasobów „na zapas”, nie mając pojęcia czy będą kiedykolwiek w ogóle użyte.

Aplikacje bezserwerowe pozwalają na szybkie budowanie rozwiązań nowej generacji. Na tych warsztatach zobaczymy, jakich zaawansowanych narzędzi do tworzenia aplikacji bez serwera dostarczają Azure Logic Apps i Azure Functions i jak używając tych narzędzi możemy uczynić pracę programistów szybszą i wydajniejszą. Dodając do tego bazy danych Azure Cosmos DB i uruchamiając logikę w czasie rzeczywistym, możemy tworzyć aplikacje spełniające wymagania klientów, takie jak niezawodność i skalowalność. A wszystko to używając wybranego języka programowania. Podczas warsztatów zostanie stworzona aplikacja, wykorzystująca wszystkie wyżej opisane usługi


Wymagania od Ciebie:

  • Subskrypcja Azure (może być darmowy trial, nie powinniśmy wydać więcej niż 5 dolarów podczas warsztatów)
  • Podstawowa znajomość języka C# (niezbędna do napisania kilku prostych linijek kodu)


Pamiętaj też o zabraniu ze sobą gotowego do pracy laptopa.


Powiadomienia o warsztatach w pierwszej kolejności wysyłane są uczestnikom ostatniego spotkania, którzy uzupełnili ankietę, w poniedziałek (11 III) wieczorem rozpoczynamy promocję eventu na szerszą skalę.


Warsztaty odbędą się w Transferowni, pomieszczeniu udostępnionym nam przez Białostocki Park Naukowo Technologiczny. Budynek znajduje się przy ulicy Żurawiej 71 oraz posiada bezpłatny parking. Osoby niezmotoryzowane najłatwiej dojadą na miejsce autobusami linii 4 lub 19.


Serdecznie dziękujemy naszym partnerom - Elastic Cloud Solutions oraz BPNT. <3


Zapisujcie się, a jeśli nie możesz się pojawić to daj proszę znać, by Twoje miejsce się nie zmarnowało. Jest ich bardzo ograniczona liczba, a wiedza z pewnością się komuś przyda.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia