en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

[BUG.Net] #12 Spotkanie Bydgoszcz .Net User Group

Wydarzenie:
[BUG.Net] #12 Spotkanie Bydgoszcz .Net User Group
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.09.2021 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Eljazz Club
Adres:
Kręta 3
Strona www:
Opis:

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie naszej grupy.


Uwaga: Próbujemy wrócić do spotkań stacjonarnych. Tym razem chcemy Was zaprosić do ElJazz. Po prelekcjach na część nieoficjalną zostajemy w tym samym miejscu.


Prelegenci:


Remiugiusz Mrozek

Programista .NET oraz Java z 17 letnim stażem. Pasjonat nowych technologii. Obecnie skupia się w wolnym czasie na zagadnieniach związanych z Big Data i Machine Learning.


Temat: "Jak skutecznie żeglować na ocenie logów. Budujemy nasz super jacht z silnikiem Elastic Search na pokładzie."


Opis prezentacji:

Niedziałająca aplikacja lub problem z wydajnością? Przeglądanie logów jest często pierwszą rzeczą, którą w tej sytuacji wykonujemy. Jednak co zrobić, jeżeli logów jest dużo, są rozproszone i posiadają błędy w postaci literówek? Tę sytuację przyrównać można do ogromnego i niezmierzonego oceanu. Konfrontacja wydaje się wtedy trudna, by nie powiedzieć niemożliwa. Jedynym naszym ratunkiem wydaje się mozolne i ręczne przeszukiwanie logów. Budujemy wtedy taką skromną tratwę i wiosłujemy rękami by na tym oceanie nie utonąć. No a co, jeżeli w łatwy sposób jesteśmy w stanie zbudować do tego celu super jacht? Będziemy wtedy płynąć szybko i skutecznie, a jego silnikiem będzie Elastic Search. Zapraszam Was na moją prelekcję. Dowiecie się, jak zbudować takie rozwiązanie w przykładach dla aplikacji napisanych dla .NET Core.


Adam Zięty

Inżynier oprogramowania z kilkunastoletnim stażem. Zdeklarowany .NET-owiec oraz pasjonat chmury Azure. Na co dzień pracuje przy projektowaniu, implementacji oraz wdrożeniach systemów IoT.


Piotr Martyński

Inżynier oprogramowania z kilkunastoletnim stażem. Zdeklarowany .NET-owiec oraz pasjonat chmury Azure. Na co dzień pracuje przy projektowaniu, implementacji oraz wdrożeniach systemów IoT.


Temat: "IoT Platform DIY"


Opis prezentacji

Techniczne wyzwania budowanych obecnie systemów komputerowych nierzadko dotyczą obsługi i gromadzenia dużych ilości danych, pochodzących zarówno od użytkowników, jak i (coraz częściej) urządzeń. W trakcie naszej prezentacji chcielibyśmy pokazać i krótko omówić usługi Microsoft Azure oraz rozwiązania technologiczne, które pozwalają na implementację takiego systemu. Skupimy się na sposobie akwizycji danych, sposobach komunikacji między serwisami takiej platformy oraz architekturze pozwalającej na elastyczne modyfikowanie wdrożonego rozwiązania.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia