en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.03.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 7 marca 2019 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Spotkanie po raz drugi odbędzie się w formacie "JUG Light" - 3 prezentacje po 30 minut. Nasi prelegenci przybliżą nam następujące tematy:


  • Jak radzić sobie w sytuacjach wyjątkowych? Kilka słów o obsłudze wyjątków w Javie


Programiści to optymiści. Rozwiązując problemy skupiamy się na osiągnięciu wyniku, czasami popadamy w pułapkę: "happy path". Jak często zadajemy sobie pytanie: czy nie zaskoczy nas nic nieprzewidzianego? W trakcie prezentacji przypomnę podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi wyjątków. Przedstawię popularne wzorce i antywzorce pojawiające się w kodzie oraz postaram się opowiedzieć o najlepszych moim zdaniem praktykach.


Piotr Olszak - zawodowo inżynier oprogramowania z ponad 10-letnim doświadczeniem. Programuje głównie w Javie, ale interesuje się również innymi językami opartymi o JVM. Zbierał doświadczenie w wielu różnych komercyjnych projektach: od obiegów dokumentu po uczenie maszynowe. Prywatnie fotograf amator oraz czytelnik dobrej fantastyki.


  • Spring Retry oraz Failsafe w akcji.


Podczas codziennej pracy niejednokrotnie musimy się zmierzyć z niestabilnymi serwisami, które zachowują się “niestandardowo”. Jednym ze sposobów radzenia sobie z taką sytuacją jest ponawianie wywołania serwisu. Jest to tak zwany wzorzec ponawiania ("Retry Pattern"). Chciałbym przedstawić jak wykorzystać gotowe biblioteki (Spring Retry/FailSafe) aby zaimplementować powtarzanie.


Krzysztof Dziankowski - inżynier oprogramowania pracujący od ponad 10 lat w bydgoskim oddziale firmy Nokia. Od początku związany z Javą. Aktualnie zmierza w kierunku DevSecOps. Prezentuje krytyczny styl myślenia. Uważa, że kod powinien być ładny. Współorganizator Bydgoszcz Java User Group. Miłośnik podcastów IT.


  • Optionals, Lambdas, Streams za i przeciw.


NullpointerException to wyjątek który dobrze znają nawet początkujący programiści. Jak można się przed tym zabezpieczać? - najprostsze podejście to tzw. null check. Od Java 8 w JDK mamy wbudowaną klasę java.util.Optional. W trakcie prezentacji postaram przedstawić proste zastosowania dla Optionals, jak je efektywnie używać razem z Lambdami i Streamami w Javie. Dla wskazanych przypadków porównamy również podejście funkcyjne oraz imperatywne.


Paweł Woźniak - senior software engineer, specializing in fintech, emv, card payments processing, integrations with banks and acquirers. Currently enjoys being site lead of new Payworks Poznań office. In free time loves riding a motorcycle, playing squash, jogging.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia