en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #18

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #18
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.05.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 10 maja 2018 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Zaplanowane są 2 prelekcje:


  • Mariusz Klonowski - Jeden z pomysłodawców oraz założycieli firmy Primigenius. Pasjonat bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań, żywo zainteresowany wszelkimi nowinkami na rynku IT, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa oraz trendów tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa oraz systemów PKI zdobyte przy tworzeniu i dostarczaniu aplikacji dla klientów z sektora bankowego (m.in. NBP, BGK), ubezpieczeniowego (UFG) finansowego i publicznego.


Temat prezentacji Mariusza: Zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji w oparciu o sprzętowe rozwiązania kryptograficzne


Podczas tworzenia aplikacji niejednokrotnie spotkałem się z bagatelizowaniem zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji, poprzez przechowywanie kluczy prywatnych oraz symetrycznych w postaci plików, często niezabezpieczonych nawet hasłem. Czy zdarzyło się Tobie stosować certyfikaty tzw. self-signed, używać pliki w formacie PFX/P12, przechowywać na dysku lub w bazie klucze prywatne lub symetryczne? Na prezentacji przedstawię możliwe sposoby zwiększenia bezpieczeństwa aplikacji poprzez zastosowanie modułów kryptograficznych (Hardware Security Module), kart inteligentnych/chipowych (Smart Card) oraz innych rozwiązań sprzętowych np. RSA SecurId. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie konieczności stosowania tego typu rozwiązań we większości aplikacji.


  • Patryk Miziuła - "Po zrobieniu doktoratu z matematyki popracowałem trochę na uczelni (IMPAN). Potem postanowiłem spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym. W firmie deepsense.ai zostałem tzw. data scientistem: uczestniczyłem w projektach dotyczących m.in. kryminologii, medycyny czy kosmetologii. Obecnie zajmuję się głównie prowadzeniem warsztatów i wykładów z uczenia maszynowego dla firm i uczelni na całym świecie. W wolnych chwilach gram na perkusji i głowię się, co by tu zrobić, żeby w Bydgoszczy żyło się nam lepiej".


Patryk poprowadzi prezentację na temat: Uczenie maszynowe – dawaj na ring


Uczenie maszynowe to dział nauki/inżynierii, którego popularność w ostatnich latach eksploduje. Ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie widać już za oceanem, w Polsce ta dyscyplina dopiero raczkuje, w Bydgoszczy jest jeszcze praktycznie nieobecna. Wygląda na to, że za 10-15 lat uczenie maszynowe będzie wszechobecne również na naszym podwórku, dlatego właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby spróbować zostać tzw. data scientistem.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
8 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia