en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #24

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #24
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.01.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 10 Stycznia 2019 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Nasi prelegenci przybliżą nam następujące tematy:


Jakub Kluczewski - backend developer w itCraft, od początku kariery programistycznej związany z Javą. Trzyma rękę na pulsie platformy Google Cloud i systematycznie śledzi jej rozwój. W wolnym czasie również spędza sporo czasu w chmurach, ale to już zupełnie inna historia.


Temat prezentacji Jakuba: Google App Engine - Java w chmurze


Stworzenie aplikacji działającej w chmurze to często gąszcz maszyn wirtualnych i konfiguracji ich skalowania. Alternatywą jest podejście Platform as a Service, w którym skupiamy się na pisaniu kodu, a nie na utrzymywaniu środowiska. Jedną z tego typu usług jest Google App Engine. Przyjrzymy się narzędziom jakie dostarcza ta platforma, zobaczymy API i biblioteki w jakie możemy uzbroić nasz kod w Javie i dowiemy się jak wygląda typowa architektura takiej aplikacji. Pozwoli nam to odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich sytuacjach ta technologia jest dobrym rozwiązaniem, a do czego kompletnie się nie nadaje.


Agata Sobek - Entuzjastka i ekspertka od Agile z praktyczną znajomością Scruma. Stawia na transparentną pracę zespołową i poczucie odpowiedzialności za wspólny cel. Stosuje podejście coachingowe. Zawsze gotowa do pomocy w ulepszaniu procesów zwinnych i Scrumowych. Mama dwójki dzieci na pełny etat oraz żywicielka dwóch kotów. W niedzielne wieczory ogląda NBA.


Temat prezentacji Agaty: Ja chce kodować! - Jak oszczędzamy czas dzięki spotkaniom Scrum'owym


Prelekcja o tym, co składa się na dobre (nie mówię o planningu!) zaplanowanie sprintu i jak korzystać ze spotkań, by praca zespołu była najefektywniejsza. Pokazuje, jak ważnym elementem każdego sprintu są spotkania, jaka jest ich rola i co pozwalają osiągnąć. No i najważniejsze, pokazuje jak rozkładają się odpowiedzialności i komu służą poszczególne spotkania.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia