en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #27

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #27
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
11.04.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wilekiego
Adres:
ul. K. Szymanowskiego 3
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na #27 spotkanie Bydgoszcz JUG, które odbędzie się w czwartek, 11.04 o godzinie 18:00 jak zawsze w Bibliotece UKW.


Naszymi prowadzącymi będą Zbyszko Papierski i Sebastian Łaskawiec.


Nasi prelegenci opowiedzą nam o następujących tematach:


  • Zbyszko Papierski: Wzorce komunikacyjne w sieciach organicznych


Porozmawiajmy o rzeczach wszystkim Wam świetnie znanych. Głodzenie wątków. Długie bloki synchronize. Niestabilne I/O. Problemy w wyborem lidera w klastrze. To wszystko, to oczywiście problemy komunikacji.


Takiej międzyludzkiej.


Czym innym jest meeting niż blokiem synchronize, rozciągniętym na wątki naszej uwagi? Cały projekt upada, bo jedna osoba wylądowała na L4 – dziwnie podobne do potężnych stron, upadających z powodu jednej niedziałającej usługi! Komunikacja, ta w realnych życiu, ma dużo wspólnego z komunikacją pomiędzy wątkami/ procesami/maszynami. Obie są trudne – obie też powinny być przemyślane. Co najważniejsze dla nas – są pewnie lekcje, które odnoszą się do obu! No dobra, ale czemu ja, programista, miałbym się tym przejmować? – zadajesz sobie pytanie. Odpowiedź jest prosta – komunikacja nie jest dziedziną przeznaczoną tylko i wyłącznie Product Managerom czy architektom. Niekończące się spotkania, czy ciągła niemożność dojścia do decyzji – to są rzeczy, które skutecznie wysycają twoje wewnętrzne zasoby i spowalniają cię w podobny sposób, jak niepotrzebna synchronizacja spowalnia twój kod.

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wiedza o współczesnych procesorach może nam pomóc zorganizować efektywne spotkania.

Przekonamy się, co wspólnego mają ze sobą programiści i Java Memory Model.

Nauczymy się, jak zaprojektować nieblokującą komunikację, i to bez używania brzydkich tricków jak Unsafe!


Ostrzeżenie – ludzie będą tutaj porównywani do zasobów.


Bio:

Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdopodobniej ostatniego) języka orientalnego.


  • Sebastian Łaskawiec: Keycloak - uwierzytelnianie i autoryzacja w świecie mikro-serwisów


Nazwa użytkownika i hasło… Niby niewiele, a można na tej podstawie zrobić bardzo dużo. Ale jak to się ma do mikro-serwisów? Jak to się dzieje, że nie musimy się logować do wielu stron w naszej firmie, tylko do jednej? I co to są te “tokeny”? Na te i inne pytanie postaram się odpowiedzieć na mojej prezentacji. Zabiorę Was w świat autentykacji i autoryzacji. Sprawdzimy, co jest ten oAuth i czy uprawnienia można oddelegować (a jak tak, to gdzie?).


Bio:

Sebastian jest programistą zajmującym się projektami Keycloak i Red Hat SSO w firmie Red Hat. Sebastian zajmuje się przede wszystkim integracją z chmurami opartymi o kontenery, takimi, jak OpenShift, czy Kubernetes. W wolnym czasie, Sebastian zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem Uczenia Maszynowego w automatycznym utrzymaniu i optymalizacji infrastruktury - nurcie NoOps. Prywatnie, ojciec, gitarzysta i piwowar domowy.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia