Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - Meetup #42

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - Meetup #42
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.11.2021 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na #42 meetup Bydgoszcz JUG. Spotkanie odbywa się stacjonarnie w sali Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej.


Naszymi gośćmi będą Paweł Kowalski oraz Jakub Pilimon.


Paweł Kowalski - "AOT vs JIT: Dawid i Goliat"


Według jednej z legend 8. dnia po stworzeniu świata Wielki Programista stworzył JVMa... zaraz, to nie tak było? W każdym razie - od zawsze inżynierowie oprogramowania dążyli do tego, by ich kod działał jak najszybciej, zużywał jak najmniej pamięci oraz był prosty w instalacji i utrzymaniu. Kolejne języki programowania korzystały z różnych strategii kompilacji, poprawiając jedną cechę kosztem drugiej, np. uzyskując dużą szybkość wykonania programu w zamian za konieczność utrzymywania osobnych wersji w zależności od architektury procesora. Z Javą nie jest inaczej - przez wiele lat prym wiodła (i nadal wiedzie) kompilacja typu JIT, która pozwala na jak najlepsze dostosowywanie bytecode'u do procesora, który go przetwarza, bez konieczności rekompilacji - jedna paczka działa na różnych środowiskach (oczywiście z pomocą maszyny wirtualnej). Z drugiej strony nie tak dawno pojawiła się możliwość budowania natywnych obrazów i kompilacji typu AOT. W mojej prezentacji postaram się skonfrontować oba typy kompilacji, opisać ich wady i zalety oraz wyjaśnić dlaczego obie te metody kojarzą mi się z bohaterami biblijnej przypowieści.


Bio:


Full-stack developer z 9-letnim doświadczeniem komercyjnym, swobodnie poruszający się zarówno w back-endzie opartym o ekosystem JVM jak i we front-endzie (Angular, React czy vanilla JS). Zwolennik czystego kodu, otwarty na nowe koncepcje i techniki. Po godzinach mąż i ojciec dwójki dzieci, miłośnik ciężkiego brzmienia i pasjonat kettlebell hardstyle. Nie pogardzi też rozwiązywaniem krzyżówek, grą na gitarze czy grami zespołowymi (komputerowymi/karcianymi/na świeżym powietrzu). Koneser sucharów i ironicznych żartów.


Jakub Pilimon - "Testing - Love, Hate, Love"


"TDD prowadzi do dobrego designu" - mówili.

"Nie mockuj" - mówili.

"Testy to oznaka przestrzegania etosu craftmanship" - mówili.

"Musisz mieć 100% pokrycia"- mówili.

"Piramida testów mówi, że musisz mieć więcej testów jednostkowych niż integracyjnych"

I tak dalej...

W tej prezentacji na przykładzie kodu rozprawimy się z popularnymi opiniami (i niektórymi mitami) dotyczącymi testowania automatycznego. Będzie dużo live codingu, trochę slajdów i (mam nadzieję) dyskusji. Zarówno senior jak i junior powinien znaleźć w niej coś dla siebie.


Bio


Architekt / Trener / Programista. Principal Technologist w VMWare i konsultant w Bottega IT Minds. Entuzjasta Domain Driven Design, fanatyk testów jednostkowych oraz ewolucyjnej architektury. Zwolennik Event Stormingu.

Po pracy: kitesurfing oraz motocykle.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/BydgoszczJUG/events/281899933/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia