en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

C_tech [1# LIVE] | #programowanie #IT #webinar

Wydarzenie:
C_tech [1# LIVE]
Typ wydarzenia:
Webinarium
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.03.2020 (środa)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Poland
Rejestracja:
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 – 19:00 - Cezary Walenciuk - ASP.NET CORE 3.x, Blazor, Entity Framework by stworzyć stronę dla walecznych Piratów
  • 19:15 - 20:15 - Krzysztof Owsiany - Wiele odsłon CQRSa
  • 20:15 – wręczenie nagrody i pożegnanie
Opis:

Zapraszamy na spotkanie grupy C_tech - tym razem On-line!


Przenosimy nasz legendarny meetup do sieci i łączymy się z naszym gospodarzem (Dariusz Pawlukiewicz) i prelegentami z ich domów.


Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains - zostań do końca wydarzenia!


REJESTRACJA/TRANSMISJA - https://live.evenea.com/ctech-live


Do zobaczenia Online!


Cezary Walenciuk - ASP.NET CORE 3.x, Blazor, Entity Framework by stworzyć stronę dla walecznych Piratów


Na tej prelekcji zasmakujemy najnowszych trendów w świecie programowania w .NET. Z Twoją duszą pirata stworzymy stronę internetową która wyświetli nam Twoich kolegów piratów. Tych Piratów będziemy przechowywać w bazie SQL Server i będziemy ich zapisywać i odczytywać z bazy przy pomocy Entity Framework. Wiele Piratów ma wiele pojedynków? Jak sobie poradzimy z tym mapowaniem? Potem chcemy wyświetlić naszych piratów i dodawać tych piratów po stronie przeglądarki używając Blazora. A może lepiej zrobić stronę w ASP.NET Core 3.x? O co chodzi z tymi słowami jak Blazor i ASP.NET Core 3.x ? Jak wygląda działanie tych technologii? Spokojnie w trakcie tej wędrówki mój drogi piracie zadbam byś zapamiętał mapę tej przygody. Nauka programowania powinna sprawiać radość. :)


Cezary Walenciuk - od 7 lat pracuje jako programista. Po godzinach prowadzi bloga o przemawianiu i programowaniu. Od 5 lat przemawia jako prelegent i w klubach Toastmasters. Twórca grupy Ninja Speakers, którą misją jest szkolić ludzi z dziedziny autoprezentacji. Hobbistycznie przebiera się w różne postacie na wydarzeniach fantastyki.


Krzysztof Owsiany - Wiele odsłon CQRSa


Szybkie omówienie czym jest CQS/CQRS. Jakie są główne różnice pomiędzy ojcem CQSem, a synem CQRSem? Czym jest Command, CommandHandler, CommandBus? Przestawienie ścieżki rozwoju prostej klasy od bad practice do CQRS. Wgląd w działanie CQRSa, przedstawienie najpopularniejszych bibliotek w różnych językach. Przykład własnej implementacji CQRS dla języka C#. Związki CQRS z: Event Storming, Event Modeling, Ports & Adapters, Domain Driven Desing, Event Sourcing.


Krzysztof Owsiany - Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych.

Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET w powiązaniu z DDD, Event Storming’iem, Event Modeling’iem, Clean Code, TDD. Continuous Development - tak można nazwać pasjonata IT dlatego ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Wyszedłem też do ludzi i występuję na różnych Polskich konferencjach i meetup-ach. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami. Od 2017 roku prowadzę też blog MrDev.pl. Udało mi się też wystartować podcast o konferencjach i wystąpieniach publicznych After.conf. Przeprowadziłem też kilkukrotnie warsztaty dotyczące: GIT Flow, TDD, Event Storming, Event Modeling. Moja najświeższa działalność to modelowanie aplikacji z wykorzystaniem Event Storming i Event Modeling. Można śledzić te poczynania w daily vlog’u Moje 5 minut.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia