Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

C_tech #16 - Angular CDK / Od Node.js do Deno

Wydarzenie:
C_tech #16 - Angular CDK / Od Node.js do Deno
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.01.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Connectis_
Adres:
Al. Jerozolimskie 96
Agenda:
  • 18:00 – 19:00 - Grzegorz Madajczak - Angular CDK nie taki straszny, jak się wydaje
  • 19:15 - 20:15 - Rafał Pocztarski - Od Node.js do Deno - nowoczesny backendowy runtime dla JavaScript i TypeScript na rok 2020
  • 20:15 – 21:15 Networking & Pizza


Opis:

Zapraszamy na #16 spotkanie w ramach grupy C_tech! :)


Na wszystkich gości czeka kawa z naszej wewnętrznej kawiarni, zimne piwko oraz gorąca pizza.


Na meetupie do wygrania roczna indywidualna licencja JetBrains!



Grzegorz Madajczak - Angular CDK nie taki straszny, jak się wydaje


Angular CDK to biblioteka, o jakości której zaświadcza choćby inna biblioteka – Angular Material CDK jest jej integralnym elementem. Best to również nieodzowne narzędzie dla każdego, kto mierzy się z zadaniem samodzielnego tworzenia prostych, jak i nieco bardziej zaawansowanych komponentów w Angular. Choć przy pierwszym podejściu CDK wydaje się być trudna, to po kilku chwilach zmagań, nie sposób nie docenić proponowane przez nią rozwiązania. Tworzenie takich komponentów jak modale, wyszukane listy, dynamiczne wstrzykiwanie komponentów, czy wreszcie drag-and-drop z Angular CDK to bułka z masłem.

W trakcie prezentacji omówiona zostanie biblioteka Angular CDK, jako element wszelkiego typu aplikacji – od prostych rozwiązań do enterprise. Zaprezentowane zostaną również najbardziej popularne przykłady jej zastosowania.


Grzegorz Madajczak rozpoczął swoją przygodę z programowaniem jeszcze w czasach, gdy ZX Spectrum walczył o plamę pierwszeństwa z Commodore. Potem przychodziły kolejne architektury, kolejne języki programowania. Od prawie 10 lat zajmuje się zawodowo programowaniem. Tyleż samo z powodzeniem prowadzi działalność edukacyjną – od prawie dwóch lat – w ramach swojej szkoły IDE.school. Na co dzień programuje w Angular oraz w Node.js. Lubi skomplikowane wyzwania programistyczne i dobrego Portera. Najlepiej – obie rzeczy na raz…


Rafał Pocztarski - Od Node.js do Deno - nowoczesny backendowy runtime dla JavaScript i TypeScript na rok 2020


Czym jest projekt Deno, dlaczego powstał, jak go używać, co można w nim dziś zrobić, co będzie możliwe w przyszłości i czym się różni od Node.js przy pisaniu backendowych aplikacji w językach JavaScript i TypeScript.


Rafał Pocztarski od dziecka interesuje się programowaniem, obecnie pracuje jako Senior Node.js Developer oraz Backend Team Leader w inFullMobile. W Node.js zaczął programować w 2009 roku zaraz po jego powstaniu. Jako pierwszy w Polsce zdobył Złoty Medal Node.js na Stack Overflow. Obecnie zaangażowany jest w rozwój projektu Deno, kolejnego po Node.js projektu Ryana Dahla ogłoszonego w 2018 roku.






Profile pracodawców

Podobne wydarzenia