en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Cloud4it Group #11

Wydarzenie:
Cloud4it Group #11
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.05.2020 (czwartek)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

11 spotkanie Cloud4it Group!!!


Na spotkaniu będziemy gościć Patryka Walaszczyk z IBM Polska oraz Piotra Rogala z Nordcloud.


Poniżej szczegółowe informacje na temat tego spotkania.


Patryk Walaszczyk - Czym jest IBM Blockchain Platform w praktyce?


IBM Blockchain Platform często kojarzone jest jako blockchain stworzony i rozwijany przez IBM, negujący jednocześnie ideę open-source i mający na celu nałożenie vendor-lock na naszych klientów. Czy jest tak w rzeczywistości? Sesja poświęcona będzie rozwianiu wszystkich mitów i wątpliwości na temat IBM Blockchain Platform. Szczegółowo zostanie omówiona architektura rozwiązania oraz dostępne funkcjonalności. Prezentacja połączona będzie z demo demonstrującym w jaki sposób uruchomić własną sieć wykorzystując IBM Blockchain Platform.


Patryk, konsultant technologii Blockchain, związany z firmą IBM od 2016 roku. Brał udział w pracach przy produkcyjnych wdrożeniach technologii blockchain, w tym m.in. projektach Trwałego Nośnika realizowanego we współpracy z Krajową Izbę Rozliczeniową, eVotingu prowadzonego wspólnie z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz platformy LBChain dla Centralnego Banku Litwy. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz szkoleń z zakresu zastosowania technologii blockchain w praktyce. Aktywnie współpracuje również z Polskimi uczelniami prowadząc wykłady i ćwiczenia poświęcone zdecentralizowanym rejestrom.


Piotr Rogala - Azure Policy w akcji, po co to komu?


Na zastanowienie się nad zabezpieczeniem przed wpadkami na produkcji poświęcamy za mało czasu. Oczywiście testy to najlepsze rozwiązanie, ale co w przypadku budowania standardu czy procedur w organizacji, gdzie wdrażamy nasze projekty? Budowanie automatyzacji to najlepszy sposób na standaryzację, ale czy DevOpsi mają pojęcie jakie zagrożenia mogą przynieść deploymenty, kiedy przestają spełniać np. zasady polityki bezpieczeństwa lub wdrażają zabronione zasoby? Podczas prezentacji Piotr Rogala opowie jak korzystać z Azure Policy, aby zabezpieczyć infrastrukturę w chmurze na poziomie organizacji.


Piotr, ekspert w dziedzinie IT, prywatnie kierowca rajdowy. Obecnie pracuje w firmie Nordcloud, gdzie zajmuje się rozwiązaniami chmurowymi w oparciu o rozwiązania Microsoft Azure. Od trzech lat odznaczany nagrodą Most Valuable Professional przez firmę Microsoft. Prowadzi certyfikowane szkolenia, organizuje i uczestniczy jako prelegent w wielu warsztatach oraz konferencjach. Prowadzi grupę Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu.


Serdecznie zapraszamy!

Cloud4it Group

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia