Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

code_talk - Programowanie Reaktywne w praktyce

Wydarzenie:
code_talk - Programowanie Reaktywne w praktyce
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
01.10.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Zapraszamy na kolejne wydarzenie code_talks organizowane wspólnie z PSI Polska! Jest to już czwarta edycja tej mikrokonferencji, tym razem w wersji wirtualnej! Prelegentem będzie Tomasz Nurkiewicz i opowie o programowaniu reaktywnym w praktyce - po stronie klienta jak i serwera.


Tomek o samej prelekcji pisze tak:

Wspólnie odpowiemy sobie na dwa pytania. Czy warto inwestować w programowanie reaktywne? A jeśli tak, to jakie narzędzia dadzą najlepszy zwrot z inwestycji? Mówię o inwestycji, bo jest ona nierzadko ogromna. Ale potencjalne korzyści też mogą nas zaskoczyć. Podejście reaktywne sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie integrujemy wiele systemów i zbieramy dane z wielu źródeł. Jeśli Twoja aplikacja w Javie EE komunikuje się z wieloma innymi, reaktywność jest dla Ciebie. Zwłaszcza, jeśli masz potrzebę bądź ambicję obsługi dziesiątek tysięcy żądań na sekundę. Konkretne przykłady i technologie.


Tomasz Nurkiewicz - Java Champion. Spędził połowę życia na programowaniu, przez ostatnią dekadę w okolicach Javy. Uwielbia back-end i wizualizację danych. Zainteresowany alternatywnymi językami na JVM. Rozczarowany jakością oprogramowania tworzonego w dzisiejszych czasach (także przez siebie!), nie znosi długich metod i ukrytych efektów ubocznych. Zainteresowany analizą danych i programowaniem reaktywnym. Wierzy, że komputery stworzono, żeby programiści mogli automatyzować nudne i powtarzalne zadania. Także własne. Związany z open-source, DZone’s Most Valuable Blogger, kiedyś bardzo aktywny na StackOverflow. Autor, trener, prelegent, recenzent techniczny wielu książek, biegacz. Twierdzi, że kod pozbawiony testów jednostkowych to nie „feature” tylko plotka. Napisał książkę o RxJavie dla O’Reilly. Nagrywa podcast Around IT in 256 seconds. CTO w DevSkiller.


Serdecznie zapraszamy!

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.psi.pl/pl/kariera/kariera-w-psi-polska/code-talks/


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia