Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

C_tech #2

Wydarzenie:
C_tech #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
04.10.2018 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Budynek "Green2Day"
Adres:
ul. Szczytnicka 11
Agenda:
  • 18:30-19:30 - EventSourcing i CQRS - wprowadzenie, którego brakowało - Sławomir Jachowicz


Na horyzoncie pojawia się długo wyczekiwany nowy projekt, nadchodzi czas zaprojektowania komponentów naszego systemu, doboru odpowiednich wzorców projektowych jak i technologii. Już wtedy, z automatu, jak zaprogramowani, wybieramy typowy wielowarstwowy CRUD'owy charakter naszego systemu. Brzmi znajomo? Daj się zabrać w podróż do alternatywnej rzeczywistości w której centrum systemu są zdarzenia. Podczas prelekcji zobaczycie czym jest EventSourcing i Command Query Responsibility Segregation czyli rozwiązania, które jak bumerang powracają z przeszłości. Całość przedstawiona zostanie na przykładzie z życia wziętym przy wykorzystaniu Axon Framework. Jeśli nie znasz lub słyszałeś ale wciąż nie do końca "czujesz" czym jest EventSourcing i Command Query Responsibility Segregation, wówczas ta prelekcja jest dla Ciebie :)


Sławomir Jachowicz


Z programowaniem związany od 8 lat. Na codzień pracuję jako Lead Java Developer / Architekt w firmie Ailleron. Współzałożyciel Bielsko-Biała JUG. Mentor w szkole programowania. Doświadczenie nabywałem w kraju jak i za granicą przy projektach zarówno małych jak i bardzo dużych. Pasjonat Microservices, BigData, EventSourcing, CQRS, DDD. Codziennie kieruję się zasadą "Programming is an art". Zwolennik "Open-Source" zarówno jeśli chodzi o oprogramowanie jak i wiedzę. Ostatnimi czasy mocno ukierunkowany na wystąpienia publiczne jak również prowadzenie szkoleń. Po godzinach miłośnik narciarstwa ekstremalnego.


  • 19:30-20:30 - Twoja aplikacja działa dobrze, ale wolno. Co teraz? - Ola Kunysz


Kawał dobrej roboty, zastosowane wzorce projektowe, test jednostkowe i integracyjnie, najnowsze frameworki i wzruszająco piękny proces CI. Aplikacja wchodzi na produkcję i BUM, klienci skarżą się na słaby performance. Nieważne, że aplikacja jest spełnieniem developerskich marzeń, nikt jej nie będzie używał, jeśli każdy widok ładuje się cztery sekundy. Co teraz? Gdzie szukać spowalniaczy i jak zastosować proste sztuczki, żeby było szybciej, albo chociaż tak się wydawało.


Ola Kunysz


Tworzy oprogramowanie od ponad 11 lat, głównie w JVMie. Pisała frontendy, backendy i kod biznesowy w różnych branżach i krajach. Obecnie tworzy rozwiązania e-commerce, gdzie klienci nie wybaczają niedbalstwa. Kiedy jest offline, jeździ na rowerze, chodzi po górach, albo toczy filozoficzne dysputy na temat zbyt małej ilości kobiet w IT.


  • 20:30-21:30 #Networking & Pizza
Opis:

C_tech to inicjatywa zapoczątkowana przez programistów. Myśląc o stworzeniu meetupu, chcieliśmy wybrać tematy ogólne, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz części merytorycznej czeka na Ciebie zimne piwo, kawa oraz pizza. Dodatkowo na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains!Profile pracodawców

Podobne wydarzenia